Nowy Konkurs FNP dla popularyzatorów nauki

Aplikacja służącą popularyzowaniu wiedzy, pisanie naukowego bloga, przygotowanie cyklu spotkań z naukowcami to przykładowe pomysły, na popularyzację nauki, które można zgłaszać do nowego konkursu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej eNgage.

Głównym celem konkursu eNgage jest rozwój umiejętności z zakresu popularyzacji nauki lub prezentacji wyników badań naukowych dla różnych grup odbiorców niebędących naukowcami, przede wszystkim dla młodzieży i studentów.

Autorzy najlepszych pomysłów otrzymają nagrodę w wysokości do 45 tys. zł, którą przez rok muszą przeznaczyć na realizację swojego projektu. Nagroda składa się z dwóch części: części subwencyjnej (80 proc.) oraz części będącej indywidualnym wsparciem dla laureata (maksymalnie 20 proc. nagrody). Z tej drugiej części można jednak zrezygnować, aby przeznaczyć 100 proc. nagrody na realizację projektu.

Integralną częścią każdego projektu muszą być minimum cztery spotkania z młodzieżą popularyzujące naukę oraz karierę naukową jako wartościową ścieżkę rozwoju. Spotkania te nie muszą być głównym celem projektu i mogą również służyć prezentacji produktów powstałych w wyniku realizacji projektu.

W konkursie mogą wziąć udział reprezentanci wszystkich dziedzin nauki: pracownicy naukowi, zamieszkali w Polsce i zatrudnieni na umowę o pracę w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terenie RP, doktoranci z polskich jednostek naukowych, zamieszkali w Polsce.

Rekrutacja do konkursu eNgage trwa do 16 maja 2014 roku. Szczegółowe informacje na stronie: https://www.fnp.org.pl/rusza-engage-konkurs-na-innowacyjne-pomysly-o-charakterze-popularyzatorskim/

fnp