Konkurs "Nagroda im. Szolema Mandelbrojta"

Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej informuje o  organizowanym przez Instytut Francuski w Polsce oraz Ambasada Francji w Polsce we współpracy z Francuskim Towarzystwem Matematycznym (SMF) konkursie "Nagroda im. Szolema Mandelbrojta", w celu nagrodzenia za najlepsze badania matematyczne. Nagrodę otrzyma jeden badacz wyłoniony w wyniku konkursu.
Do konkursu mogą zostać zgłoszeni polscy naukowcy w wieku do 45 lat, zajmujący się matematyką teoretyczną lub stosowaną. Laureat otrzyma nagrodę, która pokryje jego miesięczny pobyt badawczy we Francji w wybranym przez niego laboratorium i będzie poproszony o wygłoszenie kilku wykładów pod egidą Francuskiego Towarzystwa Matematycznego (SMF).
Dossier należy złożyć do 16 kwietnia 2017 roku z listą swoich pięciu dowolnie wybranych publikacji oraz z dopiskiem Kandydatura w ramach nagrody im. Szolema Mandelbrojta.
Nagrodą jest stypendium w wysokości 1704 € oraz bilet lotniczy w dwie strony (Polska-Francja). Wręczenie nagrody laureatowi konkursu odbędzie się 18 maja 2017 roku w Warszawie podczas konferencji Pana Cédrica Villani.
Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.institutfrancais.pl/pl/evs/zakres-matematyka-2017