Celem Festiwalu jest zaprezentowanie szerokiej rzeszy konsumentów serów i twarogów, produktów o najwyższej jakości i wartości odżywczej wytwarzanych przez krajowy przemysł mleczarski.

Organizatorami są:
Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie (Katedra Mleczarstwa i Zarządzania Jakością)
Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Zw. Rew. w Warszawie

Patronat:
Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Prezydent Miasta Olsztyn oraz Rektor UWM
Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Festiwal dofinansowany jest z Funduszu Promocji Mleka.
W załączeniu Informacje o festiwalu i ulotka promocyjna
Dodatkowa informacja
W dniach 14-17 września 2017 roku odbędzie się również po raz pierwszy w Polsce Międzynarodowy Konkurs Sensoryczny. Konkurs jest skierowany do studentów studiujących kierunki związane z mleczarstwem oraz ich nauczycieli. Wydarzenie stanowi okazję również do promocji polskiego mleczarstwa na arenie międzynarodowej. Ten cykliczny Konkurs funkcjonuje pod egidą EUROPEL (European Association of Dairy Teachers). Osoby w nim uczestniczące to uczniowie, studenci oraz nauczyciele z branży mleczarskiej z różnych krajów (m.in. Włochy, Francja, Holandia, Polska, USA). Podczas konkursu oceniane są różne gatunki serów z Polski oraz z krajów uczestników.
Organizatorami są: Katedra Mleczarstwa i Zarządzania Jakością, Wydział Nauki o Żywności, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz Europejskie Stowarzyszenie Nauczycieli Mleczarstwa (EUROPEL).

(J.K)

Comments are closed.