Seminarium studenckich kół naukowych na WPiA

25 kwietnia 2014 r.  – seminarium studenckich kół naukowych WPiA UWM w Olsztynie- nauki penalne

W imieniu grupy badawczej „Wymiar Sprawiedliwości, Prawa Człowieka i Bezpieczeństwo” działającej w Katedrze Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego serdecznie zapraszamy Państwa na seminarium studenckich kół naukowych WPiA UWM w Olsztynie- nauki penalne nt. „W kierunku sprawiedliwej równowagi praw w postępowaniu karnym XXI wieku”

W ramach seminarium zostanie wygłoszony wykład przez p. Prof. Mar Jimeno Bulnes, Uniwersytet w Burgos (Hiszpania).  Wykład ten odbędzie się w dniu 25 kwietnia 2014 r., o godz.13:30 -16:30 (piątek), sala Rady Wydziału (Aula Cytrynowa) i będzie prowadzony w języku angielskim (tłumaczenie na język polski – Joanna Beata Banach-Gutierrez).

Pani Profesor Mar Jimeno Bulnes, będąca Naszym gościem w ramach Programu Erasmus – Teaching Staff Mobility jest uznanym ekspertem o renomie międzynarodowej, kierownikiem katedry prawa procesowego, na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Burgos.  Była też sędzią, a obecnie jest adwokatem. Jej problematyka badawcza obejmuje zagadnienia związane z prawem karnym Unii Europejskiej (materialnym i procesowym), prawem policyjnym, procedurą karną w kontekście porównawczym. Pani Profesor prowadziła badania i wykłady w wielu ośrodkach zagranicznych (m.in. European Institute in Brussels, Europa-Institut in Saarbrücken, Istituto Universitario Europeo in Florence, University of Texas at Austin, na różnych uniwersytetach w Wielkiej Brytanii, Argentynie, Brazylii, Meksyku, Salwadorze, Nikaragui). Jest ona autorką licznych publikacji w języku hiszpańskim oraz angielskim, w tym z zakresu współpracy policyjnej i sądowej w sprawach karnych państw Unii Europejskiej.

Chcielibyśmy wykładem p. Prof. Mar Jimeno Bulnes zainicjować cykl seminariów naukowych z udziałem gości zagranicznych, którzy są ekspertami o uznanej renomie międzynarodowej, a tym samym zachęcić Państwa do aktywnego uczestnictwa w organizowanym przedsięwzięciu. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkie osoby zajmujące się, w szczególności problematyką praw pokrzywdzonego (ofiar przestępstw) oraz podejrzanego czy oskarżonego w postępowaniu karnym. Obecność Państwa oraz głos w dyskusji będzie dla organizatorów wielkim zaszczytem.

w imieniu Komitetu Organizacyjnego:

Prof. dr hab. Piotr Majer

dr Joanna Beata Banach-Gutierrez,LL.M.

mgr Martyna Seroka

Serdecznie zapraszamy

PROGRAM SEMINARIUM NAUKOWEGO STUDENCKICH KÓŁ NAUKOWYCH WPiA UWM w Olsztynie – NAUKI PENALNE , 25 kwietnia 2014r. Sala Rady Wydziału
(Aula Cytrynowa)

“W kierunku sprawiedliwej równowagi praw w postępowaniu karnym XXI wieku “

13:3o  Otwarcie – Prof. dr hab. Stanisław Pikulski (Dziekan WPiA UWM) , Prof. dr hab. Piotr Majer  (Kierownik Katedry Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego)

14:00 – 14:45 Obrady – część pierwsza (I):

Prowadzenie: dr Joanna Beata Banach-Gutierrez, LL.M.

Prof. Mar Jimeno Bulnes, Wydział Prawa, Uniwersytet w Burgos:

14:45-15:00 Dyskusja

15:00-15:30  Przerwa kawowa

Obrady – część druga (II):

Prowadzenie: dr  Joanna Beata Banach-Gutierrez, LL.M.

Prof. Mar Jimeno Bulnes, Wydział Prawa, Uniwersytet w Burgos:

“Procedural rights for suspects and accused persons in criminal proceedings throughout the European Union: past, present and future” [Gwarancje procesowe podejrzanego i oskarżonego w postępowaniu karnym w świetle unormowań unijnych: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość]

Podsumowanie i zakończenie obrad seminarium

dr Joanna Beata Banach-Gutierrez, LL.M.

Cheapest Cam Sex