Konstrukcje inteligentne – przyszłość czy teraźniejszość? 19.05.2021 webinar

Plakat - zaproszenie na webinar.

 Ośrodek Kariery UWM oraz SHM System zapraszają na webinar "Konstrukcje inteligentne – przyszłość czy teraźniejszość? Co niezwykłego po studiach może robić Inżynier Budownictwa?".

KIEDY: 19.05.2021 (środa), godz. 16:15.

W celu zapisu na webinar zapraszamy do kontaktu mailowego:
•  Jolanta Solodow - jolanta.solodow@uwm.edu.pl
•  Judyta Zeszczuk - judyta.zeszczuk@uwm.edu.pl

Rozwój cywilizacyjny i szybki postęp technologiczny w XXI wieku wymaga od nas nieustannego zdobywania wiedzy. Wychodząc naprzeciw wyzwaniom, z którymi zmagają się obecnie inżynierowie budownictwa - projektanci oraz wykonawcy - zapraszamy na ciekawy wykład branżowy. Skupimy swoją uwagę na kluczowym, praktycznym aspekcie prowadzenia prac budowlanych - czyli BEZPIECZEŃSTWIE KONSTRUKCJI. Zarówno w inżynierii lądowej, jak i geotechnice, bezpieczeństwo to może zostać współcześnie zapewnione poprzez zastosowanie innowacyjnych systemów monitorowania stanu technicznego na etapie budowy, ale także późniejszej eksploatacji konstrukcji.

Podczas webinaru ekspert, Tomasz Howiacki, omówi kilka wybranych sposobów analizy pracy konstrukcji, najczęściej spotykanych w ramach różnego rodzaju inwestycji w Polsce. Zagadnienia pomiarów światłowodowych, dynamicznych, inklinometrycznych i strunowych, zostaną przybliżone na konkretnych przykładach realizacji: od prostych obiektów kubaturowych do niezwykłych super-konstrukcji: mostów, drapaczy chmur czy obiektów sportowo-widowiskowych. Poza praktycznymi aspektami czysto technicznymi, przedstawiona zostanie idea zautomatyzowanych systemów monitorowania w świetle odpowiedzialności społecznej inżyniera budowlanego oraz jego miejsca na runku pracy… już w niedalekiej przyszłości.

Cudze chwalicie, swego nie znacie… Zapraszamy na niezwykłą opowieść o innowacyjnych systemach w polskim budownictwie!

W programie webinarium:

 • Odpowiedzialność społeczna inżyniera
 • Monitorowanie konstrukcji (SHM) – właściwie co to takiego?
 • Potrzeby rynku budowlanego – czego i dlaczego warto się uczyć?
 • XXI wiek – czas najwyższy na automatyzację!
 • Dynamika konstrukcji w świetle współczesnych oddziaływań i zagrożeń – podstawy i praktyczne przykłady
 • Technologia NASA na placu budowy? Innowacyjne zastosowania światłowodów
  do analizy stanu technicznego konstrukcji
 • Głębokie wykopy – jak skutecznie monitorować przemieszczenia 24/7?
 • Czujniki strunowe na superkonstrukcjach w Polsce.
 • Podsumowanie. Czy przyszłe pokolenie wdroży ideę SMART CITY?

O firmie:

SHM System to eksperci w rozwiązaniach pomiarowych przeznaczonych do zastosowań w inżynierii lądowej i geotechnice. Zespół składa się z naukowców i inżynierów o ponad 15-letnim doświadczeniu w projektowaniu i wdrażaniu długoterminowych systemów monitorowania konstrukcji. SHM System dostarcza wsparcie działów badawczo rozwojowych B+R największych firm konstrukcyjnych w Europie. Wspieramy naszych partnerów na każdym etapie realizacji projektu, począwszy od koncepcji, poprzez instalację i na analizie danych pomiarowych kończąc. Zespół SHM System opracował i opatentował szereg światowej klasy innowacyjnych rozwiązań, w tym projekt i technologię produkcji kompozytowych czujników światłowodowych DFOS.

Facebook - https://www.facebook.com/SHM-System-101842645371139
LinkedIn - https://www.linkedin.com/company/shmsystem/mycompany/?viewAsMember=true