Promocje doktorskie. Doktorat h.c. abp Edmund Piszcz

Prof. Ryszard Górecki, rektor UWM oraz Senat UWM zapraszają 6 maja na uroczystość promocji habilitacyjnych i doktorskich oraz wręczenie doktoratu honoris causa ks. abp. Edmundowi Piszczowi.

Wyznacznikiem potencjału naukowego każdej uczelni jest kształcąca się i rozwijająca kadra naukowa. Tradycyjnie, jak co roku nowopromowani doktorzy i doktorzy habilitowani Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odbiorą dyplomy. Promocje doktorskie i habilitacyjne odbierze 140 osób, w tym 102 doktorów i 38 doktorów habilitowanych.

Nasza uczelnia uhonoruje także tytułem doktora honoris causa Arcybiskupa Seniora Księdza dr. Edmunda Piszcza. To najwyższe wyróżnienie społeczności akademickiej ks. abp. Edmund Piszcz otrzyma m.in. za aktywną działalność akademicką obejmującą zarówno Wydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, jak też całe środowisko akademickie w Olsztynie.

Podczas uroczystości Arcybiskup Edmund Piszcz wygłosi wykład pt. „Sprawa nominacji księdza profesora Franciszka Sawickiego na Biskupstwo Gdańskie w 1938 roku".

Uroczystość odbędzie się 6 maja w Centrum Konferencyjnym (ul. Dybowskiego 11) o godz. 11:00. Poprzedzi ją Msza Święta, która odbędzie się w akademickim Kościele p.w. Św. Franciszka z Asyżu o godz. 9:00.