Piknik Nauki i Sztuki

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski przeniesie się na jeden dzień na olsztyńską starówkę. Podczas Pikniku Nauki i Sztuki m.in. zaprezentują się wydziały, wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo" oraz Akademicka Orkiestra Dęta.

Już 31 maja o godz. 12:00 odbędzie się na olsztyńskiej starówce Piknik Nauki i Sztuki. Wydarzenie to jest zwieńczeniem obchodów jubileuszu 15-lecia istnienia UWM.

Piknik Nauki i Sztuki podzielony będzie na dwie części. W godzinach od 12:00 do 16:00 zaprezentują się wydziały Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Przedstawiciele każdego wydziału będą dzielić się z mieszkańcami Olsztyna ciekawostkami i osiągnieciami naukowymi. Nie zabraknie także pokazów laboratoryjnych. Równolegle na scenie staromiejskiej odbywać się będą konkursy oraz występy artystyczne agend zrzeszonych w Akademickim Centrum Kultury, m.in. Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo", Akademickiej Orkiestry Dętej i Chóru im. Prof. Wawrzyczka. Wystąpi także zespół Wizard z nową piosenką o Uniwersytecie „To UWM...".

Podczas wieczoru urodzinowego od 18:00 do 22:00 w amfiteatrze im. Czesława Niemena odbędzie się koncert. Na scenie zagrają m.in. zaprzyjaźnione z UWM zespoły: Tygiel Folk Banda oraz Lollipops.

Piknik Nauki i Sztuki organizowany jest w ramach święta Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przez Biuro Mediów i Promocji UWM, Biuro ds. Nauki oraz Akademickie Centrum Kultury.

Więcej szczegółów już niebawem.