Nasi absolwenci znajdują zatrudnienie w wielu instytucjach. Wśród naszych absolwentów są dziennikarze telewizyjni, radiowi i prasowi. Absolwenci olsztyńskiej Politologii pracują w różnych działach administracji samorządowej i rządowej. Zasilają także szeregi służb państwowych: Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służby Celnej, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej.

Zdobyte doświadczenie na kierunku Politologia pozwoliło wielu absolwentom wziąć aktywny udział w życiu politycznym. W tym gronie są posłowie, doradcy ministrów, asystenci wojewody, pracownicy biur parlamentarzystów oraz działacze partii politycznych.

Wielu prowadzi własną działalność biznesową.

Dołącz do nich !

Zostań studentem Politologii !

 

Wśród ponad 3 tys. absolwentów znajdują się m.in.:

Iwona Arent – poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Maciejewski - poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Robert Biedroń – b. poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, prezydent Słupska

Magdalena Golińska-Koniecko – dziennikarka TVP Olsztyn

Krzysztof Kaszubski – dziennikarz Radia Olsztyn

Wojciech Chromy – dziennikarz Radia Olsztyn

Krzysztof Kempisty – dziennikarz, wydawca tv Polsat Biznes

Jarosław Szunejko – radny miasta Olsztyn

Łukasz Szurmiński – pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego

Michał d'Obyrn – dziennikarz Radia Olsztyn

Grzegorz Szczęsnowicz – naczelnik wydziału Straży Miejskiej w Olsztynie

 

Poniżej niektórzy z nich:

 

Anna Hatała-Wanat

Od 2005 roku pełni służbę w Izbie Celnej w Olsztynie, gdzie na co dzień zajmuje się kontaktem z mediami i zastępuje Rzecznika Prasowego jednostki. Zdobyła też doświadczenie dziennikarskie m.in. w Radiu Bartoszyce i Radiu Olsztyn. Jej zdaniem studia na kierunku Politologia to nie tylko wyjątkowy czas studenckiego życia ale też wspaniali ludzie oraz nietuzinkowi wykładowcy. Jak przyznaje obecność w gronie takich absolwentów to kolejny dowód na to, że studia politologiczne to dobry wybór.

Jest pracownikiem Wydziału Prawno-Organizacyjnego i Komunikacji Społecznej Izby Celnej w Olsztynie (młodszy ekspert).

www.olsztyn.ic.gov.pl

 

 

Bartłomiej Jasiński

Prowadzi badania nad lewicą w Polsce, szczególne nad Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Z partią SLD jest związany nieprzerwanie od 2003 r., obecnie pełni funkcję wiceprzewodniczącego SLD w Olsztynie, współpracował z Posłem na Sejm RP prof. Tadeuszem Iwińskim.

Jest doktorantem na kierunku nauka o polityce w Instytucie Nauk Politycznych UWM w Olsztynie, członkiem Koła Naukowego Politologów UWM, uczestnikiem konferencji naukowych z zakresu stosunków międzynarodowych oraz integracji europejskiej.

 

 

 

Michał Porycki

Zawsze powtarza, że studia na kierunku Politologia są znakomitym wstępem do zgłębiania wiedzy. Choć swoją edukację zakończył ponad 10 lat temu, do dziś w pracy dziennikarza korzysta z wiedzy i znajomości zdobytych na uczelni.

Pracuje w Radiu Olsztyn.

 

 

 

 

Patryk Pulikowski

Dziennikarską przygodę rozpoczął od pracy w radiu UWM FM. Od 2001 do 2004 roku prowadził tam autorską audycję żeglarsko-muzyczną „Szantowisko”, jednocześnie będąc reporterem rozgłośni. Współpracował także z „Kulisami Warmii i Mazur” oraz „Gazetą Olsztyńską”.

Od 2006 roku w radiu Planeta FM pracuje na stanowisku dziennikarza oraz dziennikowca (prezentera serwisu informacyjnego). ;)

 

 

 

 

Iwona Rybak-Skibniewska

Studia politologiczne były dla mnie naturalnym wyborem. 5 lat spędzonych na UWM-ie to doskonała szkoła życia, ale przede wszystkim niezapomnianej atmosfery oraz niezwykłych ludzi. Dwa tygodnie po obronie pracy magisterskiej dostałam pracę w Radiu, w którym pracuję do dziś. Jestem dziennikarzem i prezenterem radiowym. I nie będzie to pustym sloganem, jeśli powiem, że wiedzę ze studiów wykorzystuję codziennie w pracy.

Pracuje w Radiu Planeta FM.

 

 

 

Jacek Smółka

Po ukończeniu studiów politologicznych zaczął pracę w nowo otwartej bibliotece multimedialnej Planeta 11, gdzie przeszedł szczeble od stażysty do kierownika. Organizował wiele imprez kulturalno-rozrywkowych. Jest m.in. pomysłodawcą biegu „Copernicus Run” oraz przeglądu kapel lokalnych „Planetafest”. Ma też doświadczenia dziennikarskie, m.in. w „Gazecie Olsztyńskiej” i „Kulturce”. Prowadzi również audycję w radiu UWM FM „Przystanek Planeta 11”.

 

 

 

 

Mateusz Starus

Wybierając politologię na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim kierował się chęcią zdobycia nowej wiedzy na temat mechanizmów funkcjonowania instytucji państwowych i samorządowych. Swoją działalność społeczną w Olsztynie rozpoczął od uczestnictwa w stowarzyszeniu ,,Młodzi dla Olsztyna”.
Od 2007 roku jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Forum Młodych Ludowców w Olsztynie.
Był pomysłodawcą i współorganizatorem I Olsztyńskiej Debaty Młodzieżówek Partyjnych ,,Młodzi o Olsztynie”. Od lipca 2012 roku pełnił funkcję Asystenta Wojewody Warmińsko Mazurskiego Mariana Podziewskiego.

 

 

chmielinska

Monika Renata Chmielińska

Studia ukończyłam w 2007 roku. Politologia dała mi narzędzia jakimi mogę w sposób świadomy oceniać wydarzenia, zachowania polityków, ale i zwykłych ludzi. Obecnie jestem doktorantką na Wydziale Nauk Społecznych, dyscyplina naukowa: Nauki o polityce. Prace badawcze jakie prowadzę odnoszą się do zmian społeczno-politycznych jakie zachodzą w Polsce i Hiszpanii w dobie kryzysu ekonomicznego.
Doskonałe i wszechstronne wykształcenie jakie zdobyłam na UWM zapewnia mi łatwość nawiązywania kontaktów z ludźmi i wiarę w siebie by dalej inwestować w rozwój naukowy.
Prowadzę własną firmę, chętnie angażuję się w życie społeczności lokalnej, działam na rzecz Olsztyńskiego Klubu Sportowego „Szczypiorniak”. Dając małą cząstkę siebie nic nie tracimy a zyskujemy wiele.

 

 

 

Michał Kochanowski

Jest samorządowcem i absolwentem politologii w Olsztynie.
Radny III i IV Kadencji Rady Powiatu w Kętrzynie, Członek Zarządu Powiatu w Kętrzynie.
Aktualnie uczestniczy w seminariach doktoranckich na Wydziale Nauk Politycznych Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

 

 

 

 

Paweł Staszak

Tuż po obronie dyplomu założył firmę internetową – Planeta ZIZI.pl, zajmującą się impresariatem. Od 2001 do 2003 roku wykładał Fotografię reklamową i Reklamę telewizyjną w Policealnym Studium Reklamy w Olsztynie. W 2003 roku zaangażował się w działalność Fotoklubu Olsztyńskiego, któremu przewodził w latach 2004-2006. Od roku 2005 do 2010 wykładał Fotografię w AP Edukacji i pierwszej w Polsce internetowej E-szkolefotografii.pl. W latach 2008-2010 koordynował działalność Centrum Sztuk Wizualnych Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie i Fotomotif Festival. Na koncie ma wiele publikacji prasowych, wystaw zbiorowych i indywidualnych. Zasiada w jury prestiżowych konkursów fotograficznych. Od 1 stycznia 2011 roku jest redaktorem prowadzącym najstarszego w Polsce branżowego miesięcznika poświęconego fotografii – "FOTO".

 

 

Marcin Więckowski

Jestem doświadczonym specjalistą ds. zamówień publicznych, doradcą, trenerem, kontrolerem skomplikowanego i trudnego prawa zmówień publicznych. Doświadczenie zdobywałem kolejno w Urzędzie Wojewódzkim Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Zakładzie Obsługi tegoż Urzędu, Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Obecnie obsługuję jednostki sektora administracji publicznej z zakresu prawa zamówień publicznych, ale także przedsiębiorców. Prowadzę szkolenia z wymienionego prawa, także w świetle przepisów związanych z Unią Europejską.

Jestem absolwentem Politologii i Nauk Społecznych i to właśnie studia na tym kierunku pozwoliły mi spojrzeć na przepisy z wielu stron, nie skupiać się tylko na jednym podejściu. Prawo zamówień publicznych wiążę się z wieloma innym przepisami branżowymi. Na Politologii nauczyłem się szukać odpowiedzi, rozwiązywać problemy, spojrzeć z boku - wnikliwie, oceniać efekt. Były to studia zawierające wiele działów wiedzy, wybrałem je z przekonania i z pełną świadomością i do tej pory dziękuję kadrze dydaktycznej Uniwersytetu za przekazanie umiejętności szukania wiedzy. www.mwieckowski.pl

 

 

 

Michał Wypij

Ukończył w 2009 r. studia magisterskie na kierunku politologia, specjalizacja: międzynarodowe stosunki polityczne i gospodarcze. Jest także absolwentem studiów licencjackich na kierunku stosunki międzynarodowe, specjalizacja w zakresie polityki europejskiej.

Jest absolwentem XX edycji oraz asystentem XXIII edycji Szkoły dla Młodych Liderów Społecznych i Politycznych - inicjatywy profesora Uniwersytetu w Oxfordzie Zbigniewa Pełczyńskiego. Od 2012 roku prowadzi spotkania autorskie z zakresu polityki, historii, kultury, literatury.

Obecnie jest członkiem Rady Programowej TVP Olsztyn, a także doradcą w Gabinecie Politycznym Wiceprezesa Rady Ministrów w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina.

www.michalwypij.pl/

 

 

 

 

Absolwentami olsztyńskiej politologii są także nasi pracownicy:

Tomasz Bojarowicz, Marcin Chełminiak, Tomasz Gajowniczek, Maciej Hartliński, Wojciech Kotowicz, Magdalena Kumelska, Katarzyna Maciejewska-Mieszkowska, Wojciech Modzelewski, Joanna Obrębska, Karolina Tybuchowska-Hartlińska, Krzysztof Żęgota.

 

Jeśli jesteś absolwentem olsztyńskiej politologii, skontaktuj się z nami Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródła nie znaleziono
Źródła nie znaleziono