Zapraszamy do udziału w IV Polsko-Ukraińskim Forum Naukowym, które odbędzie się we Lwowie w dniach 7-8 czerwca 2018 r.

Forum jest wspólnym projektem Instytutu Nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu Narodowego «Politechnika Lwowska» (Ukraina) oraz Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (Polska).

Coroczne naukowe przedsięwzięcie jest skuteczną platformą do nawiązywania ukraińsko-polskich stosunków, zarówno na płaszczyźnie edukacyjno-naukowej, jak i współpracy w instytucjach społeczeństwa obywatelskiego oraz władz państwowych różnych szczebli. Ratyfikacja układu o stowarzyszeniu i wprowadzenie ruchu bezwizowego między UE a Ukrainą otwierają nowe możliwości rozwoju współpracy polsko-ukraińskiej.

Tegoroczne forum ma na celu omówienie rzeczywistych problemów: politycznych, gospodarczych, bezpieczeństwa, środowiska, społeczno-kulturowych wymiarów współpracy transgranicznej, jej roli w budowaniu wspólnej przestrzeni europejskiej, a także opracowywanie propozycji realizacji ukraińskich aspiracji w zakresie integracji europejskiej oraz wzmocnienie polsko-ukraińskiej współpracy.

Więcej informacji oraz terminy nadsyłania zgłoszeń są dostępne na stronie: http://science.lpnu.ua/pl/forum-ua-pl-4/