Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Instytut Nauk Politycznych obchodzi 15-lecie istnienia

Z tej okazji wydaliśmy okolicznościową publikację

Zapraszamy do kupowania i czytania

 

W dn. 1-2 grudnia br. w Instytucie Nauk Politycznych UWM odbył się dziesiąty, jubileuszowy Zjazd Geopolityków Polskich.

W pierwszym dniu Zjazdu odbył się finał Olimpiady Geopolitycznej, której zwycięzcą został Szymon Struszyński z Uniwersytetu Wrocławskiego. W drugim dniu Zjazdu odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa "Doniosłość geopolityczna odrodzenia Rzeczypospolitej", w której otwarciu uczestniczył również Dyrektor Instytutu Nauk Politycznych UWM, prof. Arkadiusz Żukowski.

W ramach trzech paneli obradowało łącznie kilkudziesięciu naukowców i studentów reprezentujących krajowe i zagraniczne ośrodki badawcze. Tematyka obrad koncentrowała się na geopolitycznych przesłankach i uwarunkowaniach odzyskania przez Polskę niepodległości, jak również współczesnej dynamice przemian środowiska międzynarodowego, analizowanej z punktu widzenia geopolityki i geostrategii.

W trakcie Zjazdu przyznano Nagrodę im Oskara Żebrowskiego, której tegorocznym laureatem został prof. Erhard Cziomer. Dodać należy, iż laureatami Wstęgi Geopolityki i Geostrategii zostali również reprezentujący Instytut Nauk Politycznych UWM dr hab. Marcin Chełminiak oraz dr Krzysztof Żęgota.

geo1
geo1 geo1
geo2
geo2 geo2
geo3
geo3 geo3
geo4
geo4 geo4
geo5
geo5 geo5

Źródła nie znaleziono
Źródła nie znaleziono