Prof. dr hab. Dariusz Kozerawski (pracownik Instytutu Nauk Politycznych Wydziału Nauk Społecznych UWM) w dniu 28 maja 2018 r. wziął udział w konferencji naukowej nt. „Warszawski Przegląd Misji Pokojowych ONZ” zorganizowanej w Warszawie przez Instytut Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.

Prof. dr hab. Dariusz Kozerawski w ramach sesji plenarnej wygłosił referat naukowy na temat: „Zaangażowanie Polski w operacje pokojowe i stabilizacyjne w XX i XI wieku”. Wystąpienie wzbogacone prezentacją multimedialną zostało przyjęte z dużym zainteresowaniem uczestników konferencji.

W tym prestiżowym przedsięwzięciu naukowym udział wzięli naukowcy z kilkunastu krajowych i zagranicznych uczelni oraz ośrodków badawczych reprezentujący między innymi: uniwersytety i uczelnie krajowe, instytucje resortu obrony narodowej, organizacje pozarządowe i środowiska kombatantów międzynarodowych operacji pokojowych i stabilizacyjnych.

Aktualności PTNP

Źródła nie znaleziono