Prof. dr hab. Dariusz KOZERAWSKI (kierownik Pracowni Zagrożeń Cywilizacyjnych i Polityki Bezpieczeństwa, Instytut Nauk Politycznych, Wydział Nauk Społecznych) w dniach 17-19 kwietnia 2018 r. wziął udział w „The 18th Annual Conference of the Euro-Atlantic Conflict Studies Working Group” na temat: „Alliance planning and coalition warfare: historical and contemporary approaches” organizowanej w Belgradzie przez serbski Institute for Strategic Research oraz Austrian Military Museum pod patronatem PfP Consortium of Defence Academies and Security Studies Institutes.

Przedstawiciel Instytutu Nauk Politycznych w ramach konferencji wygłosił referat naukowy na temat: „The Polish Military Forces in NATO multinational operations – strategic threats and chances”, wzbogacony prezentacją multimedialną, ponadto moderował jedną z sesji plenarnych.

Prof. Dariusz Kozerawski w swoim referacie wykorzystał wyniki swoich unikalnych badań prowadzonych między innymi w strefach działań wojennych i stabilizacyjnych w Afganistanie, Iraku, na Błakanach oraz Kaukazie – co spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników konferencji. W tym prestiżowym przedsięwzięciu naukowym udział wzięli naukowcy z 18 państw, w tym z takich instytucji jak: Institute for Contemporary History of University of Vienna w Wiedniu (Austria), Ministry of Defense-History Office w Paryżu (Francja), Hellenic Commission on Military History w Atenach (Grecja), Institute and Museum of Military History w Budapeszcie (Węgry), Institute for Political Studies of Defense and Military History w Bukareszcie (Rumunia), Military Museum of Slovenian Armed Forces w Lublanie (Słowenia), US Army Center of Military History w Waszyngtonie (USA), History Office of US Army V Corps w Heidelbergu (Niemcy), Bar Ilan University (Izrael) Ministry of Defence (Gruzja), Military History Institute (Niemcy), Başkent University (Ankara-Turkey) oraz innych ośrodków prowadzących badania związane tematycznie z problematyką konferencji.

Aktualności PTNP

Źródła nie znaleziono