Uchwałą Senatu UWM doktorat honoris causa odbierze prof. Oskar Gottlieb Blarr - niemiecki muzyk, kompozytor, organista.

Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. O. Blarrowi odbędzie się 14 października (piątek) o godz. 17.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Z wnioskiem o uhonorowanie prof. Oskara Blarra tytułem doktora h.c. wystąpiły władze Wydziału Nauk Społecznych UWM. Promotorem w postępowaniu o nadanie tytułu dr. h.c. jest prof. Krzysztof Gładkowski z Instytutu Nauk Politycznych.

W trakcie uroczystości odbędzie się koncert, który poprowadzi Leszek Szarzyński.

Nadaniu tytułu doktora honoris causa UWM towarzyszyć będzie wystawa prezentująca prace graficzne Zbigniewa Urbalewicza inspirowane utworami Oskara Gottlieba Blarra.

Prof. Oskar Gottlieb Blarr pochodzi z Sędławek (dawne Prusy Wschodnie). Jest propagatorem muzyki Feliksa Nowowiejskiego, uczniem Krzysztofa Pendereckiego. Wielokrotnie koncertował w wielu kościołach naszego regionu. Z jego inicjatywy odnowiono wiele zabytkowych organów na Warmii i Mazurach.

Aktualności PTNP

Źródła nie znaleziono