Koło Naukowe Politologów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prezentuje:

IX Ogólnopolskie Studencko-Doktoranckie Forum Naukowe

Człowiek a władza

Olsztyn, 21-22 kwietnia 2012 r.

Pod opieką naukową dr. Waldemara Tomaszewskiego

„Człowiek dopiero wtedy jest w pełni szczęśliwy, gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać. Władza imponuje tylko małym ludziom, którzy jej pragną, by nadrobić w ten sposób swoją małość. Człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada, jest służebnikiem.”

Słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego powinny stanowić drogowskaz dla każdego dążącego do sprawowania władzy, ale także dla tych, którzy opisują zależności, wydarzenia oraz stosunki między osobami sprawującymi władzę.

Te właśnie kwestie Koło Naukowe Politologów UWM postanowiło wybrać na temat przewodni dziewiątego Ogólnopolskiego Forum Naukowego. Władza a jednostka czy jednostka jako władza - to elementy wielkiej układanki jaką są powiązania między osobami u steru państwa, a ludźmi znajdującymi się w dolnej części piramidy społecznej. Są one niezwykle istotne w dzisiejszym świecie, w którym żaden układ nie jest stały i pewny, bo „nic nie jest dane na wieczność”.

Program Forum [pdf]

Aktualności PTNP