Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

W dniach 25 i 26 marca 2022 roku odbywa się finał VI edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski jest współorganizatorem Olimpiady razem z: Uniwersytetem Warszawskim, Szkołą Główną Służby Pożarniczej w Warszawie, Uniwersytetem Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademią Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, Uniwersytetem Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytetem Łódzkim, Uniwersytetem Rzeszowskim, Uniwersytetem Szczecińskim, Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie, Wyższą Szkołą Agrobiznesu w Łomży, Uniwersytetem Wrocławskim oraz Uniwersytetem Zielonogórskim.

Celem Olimpiady jest propagowanie wiedzy w zakresie nauk o bezpieczeństwie i nauk o obronności wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. Organizacja Olimpiady jest także doskonałą okazją do promocji Uniwersytetu. W imieniu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Komitet Okręgowy prowadzi Instytut Nauk Politycznych.

W tym roku zawody centralne podzielono na dwa etapy. 25 marca (piątek) w godz. 12.00 – 13.00 organizatorzy zaplanowali test w formie zdalnej poprzez platformę Testportal. W celu zachowania równych szans dla wszystkich uczestników uczniowie będą pisali test w siedzibach komitetów okręgowych. Uczniowie z okręgu warmińsko-mazurskiego przystąpią do testu na Wydziale Nauk Społecznych naszego Uniwersytetu.

26 marca (sobota) w godzinach 10:00-15:00 odbędzie się quiz i uroczysta gala zakończenia Olimpiady. Najlepsza dwunastka uczestników wyłoniona w teście zmierzy się w quizie zorganizowanym w formie zdalnej. Stream z wydarzenia będzie dostępny na fanpage’u Olimpiady na Facebooku i na kanale YouTube.

Facebook: https://www.facebook.com/events/318176606877391/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22page%22%7D]%7D

Youtube: https://youtu.be/GdPrd2zsGoY

Po zakończeniu quizu zostanie ogłoszona lista finalistów i laureatów Olimpiady.

Zapraszamy do oglądania!

Sekretarz Komitetu Okręgowego Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

dr hab. Tomasz Bojarowicz