Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

W Instytucie Nauk Politycznych w Zurychu 18.10.2021 r. miało miejsce spotkanie na temat możliwości współpracy Instytutu Nauk Politycznych UWM. Krzysztof Gładkowski rozmawiał na ten temat z prof. dr. Lucasem Leemannem. Możliwości takie istnieją, mimo znacznego obciążenia pracami badawczymi i dydaktycznymi pracowników Instytutu w Zurychu. Profesor Lucas Leemann twierdzi, że stopniowo można takie naukowe kontakty rozpocząć w grupie doktorantów zainteresowanych polityką w Europie Środkowo-Wschodniej. Rozmowa ponadto dotyczyła zagadnień metodologicznych w obszarze nauk politycznych, gdyż profesor Lucas Leemann jest specjalistą m.in. w obszarze empirycznych badaniach badań demokracji. Krzysztof Gładkowski przedstawił główne obszary badań INP UWM, najnowszą publikację jednego z centralnych tematów badawczych INP The Kaliningrad Region. A Specific Enclave in Conteporary Europe. W związku z tym, że dyrektorka Instytutu w Zurychu przebywa w Stanach Zjednoczonych AP, prof. Leemann zaproponował kontynuowanie rozmów o współpracy on-line.

Wcześniej prof. Gładkowski rozmawiał w Instytucie Antropologii Społecznej i Empirycznego Kulturoznawstwa Uniwersytetu w Zurychu (Institut für Sozialanthropologie und Empirische Kulturwissenschaft) z prof. Jahannesem Quackiem m.in. o możliwościach współpracy. W związku z pytaniem o to, czy mogliby studenci naszego instytutu uczestniczyć np. w szkołach letnich organizowanych przez Instytut? Profesor Quack po konsultacji z kierownictwem Instytutu poinformował, że istnieje taka możliwość w ramach udziału zainteresowanych studentów w szkołach letnich w Togo i w Azji.