Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą 42/2021 z dnia 21 stycznia b.r. wydało pozytywną ocenę programową na kierunku "Politologia", studia pierwszego i drugiego stopnia, profil ogólnoakademicki prowadzonemu na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Wszystkie z dziesięciu szczegółowych kryteriów ocen programowej zostało spełnionych. Oznacza to, że uczelnia spełnia wymagania kadrowe i organizacyjne do prowadzenia nauczania na studiach pierwszego i drugiego stopnia, a poziom prowadzonych studiów umożliwia studentom osiągnięcie zamierzonych efektów uczenia się i odpowiada w pełni kryteriom jakościowym.

Następna ocena programowa kierunku "Politologa" przewidziana jest na rok akademicki 2026/2027, co oznacza maksymalny okres na jaki przyznaje się akredytację.

Wszystkim Pracownikom prowadzącym zajęcia na kierunku "Politologia" bardzo dziękuję, a szczególne podziękowania kieruję do tych Osób, które były zaangażowane w przygotowanie Raportu PKA oraz w wizytację PKA.

Prof. dr hab. Arkadiusz Żukowski

Aktualności PTNP