30 maja 2017 roku w Instytucie Nauk Politycznych UWM został zainaugurowany, z inicjatywy dr Magdaleny Kumelskiej, w ramach prowadzonego przez Panią Doktor przedmiotu Bezpieczeństwo Ekologiczne, cykl wykładów pt. Praktycy Bezpieczeństwa Ekologicznego. Pierwszym gościem Praktyków Bezpieczeństwa Ekologicznego była Pani - Joanna Rudniak z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie, która wygłosiła wykład na temat Smogu a zdrowia człowieka. Uczestnikami spotkania byli studenci 2 roku kierunku Bezpieczeństwo Narodowe modułu Bezpieczeństwo Państwa.

Celem cyklu Praktycy Bezpieczeństwa Ekologicznego jest przybliżenie studentom kierunku praktycznego wymiaru przedmiotu Bezpieczeństwo Ekologiczne, jak również rozszerzenie realizowanych wykładów i ćwiczeń o nowe treści. Wykłady będą odbywały się regularnie w semestrach letnich, a gośćmi będą przedstawiciele m.in.: Straży Pożarnej, Policji, Inspekcji Ochrony Środowiska, zielonych organizacji pozarządowych.

Organizatorka dziękuje za pomoc Kołu Naukowemu Bezpieczeństwa Narodowego.

Aktualności PTNP

Źródła nie znaleziono