Aż 22 studentów UWM otrzymało stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia. To najlepszy wynik od 7 lat. Po raz drugi stypendium zdobył Wojciech Fabiszewski - poprzednio jako student politologii, a teraz bezpieczeństwa narodowego.

Dziewiętnastu studentów i 3 doktorantów UWM otrzymało w tym roku akademickim stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia. Największą liczbą stypendystów może się pochwalić Wydział Prawa i Administracji – 7 stypendystów. Z Wydziału Biologii i Biotechnologii stypendia dostało 6 osób, w tym 3 doktorantów. Po 2 stypendystów mają wydziały Matematyki i Informatyki oraz Nauk Społecznych. Pozostali reprezentują wydziały: Humanistyczny, Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa oraz Nauk Technicznych.

Troje studentów - Wojciech Fabiszewski z Wydziału Nauk Społecznych, Eliza Krawiecka z Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa i Joanna Rybicka-Ziarko z Wydziału Prawa i Administracji otrzymało stypendia ministra po raz drugi z rzędu.

Aby otrzymać stypendium ministra trzeba wykazać się wysoką średnią ocen oraz wybitnymi osiągnięciami naukowymi, w tym np. mieć co najmniej 2 publikacje w recenzowanych czasopismach naukowych o zasięgu międzynarodowym lub publikacje naukowe w formie książki; mieć znaczący udział w projektach lub grantach badawczych prowadzonych przez uczelnię lub we współpracy z innymi ośrodkami akademickimi lub naukowymi; być autorem lub współautorem patentu lub wzoru użytkowego; występować na międzynarodowych konferencjach naukowych; mieć nagrody i wyróżnienia w konkursach o zasięgu międzynarodowym.

Aktualności PTNP

Źródła nie znaleziono