July 2, 2017

Zasady i tryb prowadzenia rekrutacji

Zasady rekrutacji

Zasady są zgodne z §5 Regulaminu Studiów Podyplomowych Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie stanowiącego załącznik do Uchwały nr 698 Senatu Uniwersytetu Warmińsko -Mazurskiego w Olsztynie, z dnia 27 marca 2015  roku.

Kryteria rekrutacji

Słuchaczem studiów podyplomowych może zostać każda osoba legitymująca się dyplomem ukończenia studiów wyższych.

Procedura rekrutacji

Zapisy na bieżącą edycję trwają do uzbierania grupy (min. 20 osób), natomiast wstępne zgłoszenia (podanie i kwestionariusz) na kolejne edycje można przesyłać przez cały rok.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia podyplomowe przesyłają następujące dokumenty do Sekretarza studiów na adres e-mail: d.wisniewska@uwm.edu.pl

  1. podanie o przyjęcie na studia z kwestionariuszem osobowym – wzór dostępny na stronie www.uwm.edu.pl/zboifb zakładka Studia Podyplomowe,
  2. odpis/kopię dyplomu ukończenia studiów wyższych,
  3. kserokopię dowodu osobistego, a w przypadku braku nr PESEL kserokopię innego dokumentu potwierdzającego tożsamość,

Po otrzymaniu informacji od Sekretarza studiów należy dokonać rejestracji w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK), dostępnej na stronie:

https://irk.uwm.edu.pl/sp

Po dokonaniu rejestracji w IRK należy wydrukować podanie z systemu IRK, wypełnić brakujące miejsca, dołączyć wymagane załączniki (odpis dyplomu ukończenia studiów- oryginał, 2 podpisane fotografie).

Wskazane podanie z załącznikami należy przesłać tradycyjną pocztą lub dostarczyć Sekretarzowi studiów  podyplomowych do Instytutu Budownictwa, pok.2,4, ul. Heweliusza 4, tel. 89 523 38 18, (kom. 665-192-189)
z dopiskiem na kopercie:

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Instytut Budownictwa
Studia Podyplomowe – Renowacje i modernizacje obiektów budowlanych
ul. Heweliusza 4
10-724 Olsztyn

Wysokość czesnego

Czesne za całą edycję wynosi 3 700 zł i jest płatne w całości lub w ratach zgodnie z umową zawartą pomiędzy Uczelnią a Słuchaczem. Dodatkowo słuchacz ponosi koszt opłaty za świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, która wynosi 30 zł.

Numer konta do wnoszenia opłat za zajęcia dydaktyczne na studiach podyplomowych zostanie podany w decyzji o przyjęciu na studia podyplomowe.

Program studiów podyplomowych

Po zakończeniu rekrutacji uczestnicy studiów otrzymają zatwierdzony przez kierownika rozkład i harmonogram zajęć w określonym semestrze roku akademickiego.

Zjazdy są realizowane w systemie niestacjonarnym – w sobotę i niedzielę (około 11 zjazdów w semestrze). Na każdym zjeździe realizowanych jest ok. 20 godzin dydaktycznych. Częstotliwość zjazdów: co dwa lub cztery tygodnie.