June 26, 2017

Charakterystyka studiów

Cel kształcenia

Celem kształcenia studiów podyplomowych jest doskonalenie wiedzy, umiejętności i kompetencji w zakresie renowacji i modernizacji obiektów budowlanych, w tym zabytkowych oraz przygotowanie merytoryczne słuchaczy do odpowiedzialnego uczestnictwa w procesie budowlanym i solidnego wykonywania zawodu zaufania publicznego.

Słuchacze

Słuchacze podczas studiów podyplomowych trwających dwa semestry zdobywają specjalistyczną wiedzę budowlaną. Zakres przedmiotów umożliwia osiągnięcie wybranych efektów kształcenia w zakresie budownictwa i pozwala zdobyć wiedzę oraz umiejętności zgodne z oczekiwaniami pracodawców. Celem studiów podyplomowych jest ponadto rozwój kompetencji i postaw społecznych istotnych w gospodarce opartej na wiedzy i umiejętnościach oraz dostrzeżenie konieczności ich ciągłego doskonalenia, pogłębiania i aktualizacji. Po ukończeniu studiów podyplomowych Renowacje i modernizacje obiektów budowlanych absolwenci są wyposażeni w kompetencje niezbędne do pracy w przedsiębiorstwach specjalizujących się w renowacjach i modernizacjach budynków, w tym zabytkowych, firmach projektowych, a także w organizacjach konsultingowych, badawczo-naukowych, organach nadzoru budowlanego, czy administracji publicznej. Posiadają specjalistyczną wiedzę z zakresu renowacji obiektów budowlanych. Znają współczesne metody rekonstrukcji elementów obiektów budowlanych, w tym także budowli zabytkowych, ich utrzymania, modernizacji, napraw i konserwacji. Absolwenci kończąc opisywane studia podyplomowe są przygotowani do rozwiązywania nietypowych problemów związanych z obiektami zabytkowymi. Potrafią także korzystać z nowoczesnych metod diagnostycznych i realizacyjnych przeznaczonych do tego celu. Program studiów skierowany jest zarówno do absolwentów studiów wyższych pragnących zdobyć wiedzę o zagadnieniach z zakresu renowacji i modernizacji w budownictwie, jak również do czynnych zawodowo inżynierów budownictwa, architektów, inżynierów instalacji sanitarnych i elektrycznych oraz innych osób pracujących w branży budowlanej, którzy poprzez samokształcenie chcą uaktualnić wiedzę i podnieść swoje kwalifikacje zawodowe oraz uzyskać większe możliwości konkurowania na rynku pracy. Studia uzupełniają wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne słuchaczy poprzez osiąganie wyszczególnionych efektów kształcenia z zakresu renowacji i modernizacji.

Zakres merytoryczny

Zakres merytoryczny studiów podyplomowych został opracowany w wyniku konsultacji ze środowiskiem specjalistów ds. budownictwa, z jednostkami samorządu terytorialnego oraz grupami zawodowymi reprezentującymi różne środowiska zawodowe związane z budownictwem – które zasygnalizowały potrzebę kształcenia w tym kierunku. Umożliwiają one poszerzenie swoich kompetencji kluczowych, a co za tym idzie – zwiększenia swoich szans na rynku pracy. Studia podyplomowe są formą kształcenia, która może w miarę szybko reagować na zmieniające się zapotrzebowania pracodawców. Ich ukończenie może pomóc w przypadku zmiany branży lub zawodu w zmiennych warunkach gospodarki rynkowej. Dostarczając nowych niezbędnych kompetencji studia podyplomowe stają się tym samym źródłem nowych szans na rynku pracy.

Terminy zapisów i limit miejsc

Zapisy na bieżącą edycję trwają do uzbierania grupy, natomiast wstępne zgłoszenia (podanie i kwestionariusz) na kolejne edycje można przesyłać przez cały rok.

Edycja jest uruchamiana przy zgłoszeniu minimalnej liczby kandydatów – 20 osób.

Wysokość czesnego

Czesne za całą edycję wynosi 3 700 zł i jest płatne w całości lub w ratach zgodnie z umową zawartą pomiędzy Uczelnią a Słuchaczem. Dodatkowo słuchacz ponosi koszt opłaty za świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, która wynosi 30 zł.

 

 

Szczegółowych informacji udziela mgr Danuta Wiśniewska – sekretarz studiów podyplomowych
tel. 89 523-38-18, kom. 665-192-189
e-mail: d.wisniewska(at)uwm.edu.pl