Konkurs Literacki "O Trzcinę Kortowa"

Zapraszamy do udziału w dziewiątej edycji „Konkursu Literackiego o Trzcinę Kortowa”.

W Konkursie mogą uczestniczyć uczennice i uczniowie szkół licealnych i techników z województwa warmińsko–mazurskiego. Wybór tematu i formy utworu poetyckiego należy do uczestnika/uczestniczki. Nieprzekraczalny termin nadsyłania utworów pocztą tradycyjną upływa 31 stycznia 2020 r. Liczy się data stempla pocztowego.

Prosimy o nadsyłanie zestawu trzech wierszy w czterech egzemplarzach. Wydruki utworów muszą być opatrzone godłem. W załączonej kopercie podajemy: imię i nazwisko autorki/autora, adres domowy, e-mail, numer telefonu, klasę; imię i nazwisko polonisty lub opiekuna literackiego, jego e-mail, adres placówki oświatowej.

Godła zostaną rozszyfrowane po ustaleniu werdyktu. Prace konkursowe proszę przesyłać na adres:

Instytut Polonistyki i Logopedii
Wydział Humanistyczny
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
ul. Kurta Obitza 1

z dopiskiem na kopercie „O Trzcinę Kortowa”.

Oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym nastąpi w lutym 2020 r. na Wydziale Humanistycznym UWM w Olsztynie. Wyniki przekażemy e-mailem.

Zwycięskie wiersze opublikują „Wiadomości Uniwersyteckie”.

Skład jury: prof. Zbigniew Chojnowski, dr hab. Beata Tarnowska, prof. UWM, oraz mgr Monika Stępień (doktorantka i przedstawicielka Koła Naukowego Twórczości Literackiej „Ars Scripta”).

W imieniu organizatorów

prof. Zbigniew Chojnowski