Ankieta - międzynarodowe badania nad komunikacją naukową

W imieniu grupy badaczy CIBER zapraszamy Doktorów i Doktorantów do wzięcia udziału w międzynarodowych badaniach nad komunikacją naukową - liczymy na duży odzew polskich naukowców w tej ankiecie!

Ankieta skierowana jest do badaczy na wczesnym etapie kariery naukowej – nowej generacji naukowców, doktorantów i doktorów, obecnie dwudziesto- i trzydziestoletnich.

Dotyczy postaw i zachowań związanych z komunikacją naukową, m.in. poszukiwania i wykorzystywania informacji, publikowania, recenzowania, dzielenia się, współpracy i sposobów budowania reputacji, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu otwartego dostępu do publikacji oraz internetowych sieci kontaktów.

Ankieta jest całkowicie anonimowa, jej wypełnienie zajmuje około 20-30 minut. Respondenci mogą wziąć udział w losowaniu nagrody.

Link do ankiety w języku polskim: https://www.surveymonkey.com/r/ECRPolish

O nas: CIBER jest niezależną międzynarodową grupą badaczy (http://ciber-research.eu/harbingers.html ), którą kieruje prof. Dave Nicholas, a Polskę reprezentuje w niej dr hab. Marzena Świgoń, prof. UWM z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (marzena.swigon@uwm.edu.pl ).

W tych badaniach jesteśmy zainteresowani odpowiedziami od naukowców na wczesnym etapie kariery, którzy nie ukończyli jeszcze 35 lat, ale mogą mieć nieco więcej; zarówno doktorów, jak i doktorantów, a zajmowane stanowisko i rodzaj zatrudnienia nie mają właściwie znaczenia – jeżeli uważacie Państwo, że jesteście naukowcami na wczesnym etapie swojej kariery, czekamy na Wasze odpowiedzi!