Bibliotekoznawstwo i Informacja Naukowa

STUDIA PODYPLOMOWE BIBLIOTEKOZNAWSTWA I INFORMACJI NAUKOWEJ

Znajdź nas:

Jubileusz dwudziestolecia Studiów Podyplomowych BiIN

Studia Podyplomowe Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej (BiIN) prowadzone są na Wydziale Humanistycznym (Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, wcześniej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie) od roku akademickiego 1995/1996. Łączna liczba słuchaczy dotychczasowych osiemnastu edycji wynosi 819.

Kierownik Studiów Podyplomowych BiIN dr hab. Marzena Świgoń, prof. UWM

Kontakt: e-mail: marzena.swigon@uwm.edu.pl (preferowany)

Kontakt: tel. do pok. 230 > 89 524 63 16 (w godzinach konsultacji)

Zapisy na XX edycję BiIN (rok akad. 2017/2018): IRK - studia podyplomowe

EDYCJA XIX: Rok akademicki 2016/2017

Program studiów BiIN obejmuje zagadnienia nowoczesnego bibliotekarstwa, infobrokerstwa oraz zarządzania informacją i wiedzą. Zajęcia prowadzą teoretycy i praktycy, tj. profesorowie UWM oraz bibliotekarze z Biblioteki Uniwersyteckiej.

Studia mają charakter kwalifikacyjny, przygotowują do pracy w różnych typach bibliotek ‒ naukowych, publicznych, szkolnych, pedagogicznych, specjalistycznych oraz ośrodkach informacji (infobrokerskich).

Zajęcia realizowane są na dwudniowych zjazdach (soboty i niedziele, w godz. 8:00-15:30), dwa razy w miesiącu. Odbywają się w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Słuchacze mają zapewniony dostęp do tradycyjnych i elektronicznych zbiorów BU.

Czas trwania studiów: 2 semestry (30 ECTS)

Osoby zainteresowane kształceniem w zakresie biologii i informatologii proszone są o zapoznanie się z nową ofertą - studiami licencjackimi na kierunku Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa (INiB):

Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych (naciśnij TUTAJ)

Wydział Humanistyczny
Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych