"MERITUM" - Rocznik Koła Naukowego Doktorantów-Historyków UWM

Doktoranckie Czasopismo "MERITUM" - Rocznik Koła Naukowego Doktorantów Historyków Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Opiekunem Czasopisma jest prof. dr hab. Norbert Kasparek

Strona internetowa: www.uwm.edu.pl/meritum

RADA REDAKCYJNA:

Redaktor Naczelny: mgr Mateusz Klempert

Z-ca Redaktora Naczelnego: mgr Krzysztof Andrzej Kierski

Redaktor Techniczny: mgr Krzysztof Augustyniak

Redaktor Językowy: mgr Anna Osipińska

Sekretarz: mgr Rafał Borkowski

Czasopismo "MERITUM" powołano w 2009 roku z inicjatywy doktorantów działających w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych. Od tego czasu co roku ukazuje się jeden tom. Każdy z tomów składa się standardowo z artykułów, opracowań materiałów źródłowych, sprawozdań, recenzji napisanych przez doktorantów Wydziału Humanistycznego, doktorantów oraz doktorów z innych ośrodków naukowych w Polsce jak również z zagranicy (Niemcy, Ukraina, Białoruś).

W rocznikach poruszane są zagadnienia znajdujące się w kręgu zainteresowań poszczególnych osób. Czasopismo „MERITUM” wzbudza ogromne zainteresowanie środowisk nie tylko miejscowych ośrodków naukowych, ale także i zagranicznych, o czym świadczą przesłane artykuły w języku niemieckim oraz ukraińskim.

Instytut Historii
i Stosunków