Filologia Germańska UWM

POSTANOWIENIE JURY 2017

Jury postanowiło jednomyślnie nie przyznać w tym roku nagrody dla najlepszej pracy dyplomowej z racji niespełnienia przez nią wszystkich kryteriów regulaminu.

Jury postanowiło w związku z tym przyznać nagrody autorom dwóch prac magisterskich: pani mgr Małgorzacie Zegler i panu mgr Maciejowi Choromańskiemu. Z treścią zwycięskich prac można się zapoznać na dole tej strony.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszam po odbiór nagrody w dniu inauguracji roku akademickiego 2017-2018 na Wydziale Humanistycznym.

źródło: Wiadmości Uniwersyteckie, nr 8/9 (216/217) sierpień - wrzesień 2017, s. 20.

Nominowane prace dyplomowe

Temat pracy

Promotor

Recenzent

Przemysław Gosk

Das Problem der  Übersetzung der Eigennamen ins Deutsche auf der Grundlage der „Hexer-Saga“ von Andrzej Sapkowski

dr Tomasz Żurawlew

Nominowane prace magisterskie

Temat pracy

Promotor

Recenzent

Maciej Choromański

Zum Phänomen der  Hybridbildungen im Kontext des Sprachpurismus. Korpusbasierte Analyse der Modesprache (Fenomen hybryd słowotwórczych w kontekście puryzmu językowego. Korpusowa analiza języka mody)

dr hab. Anna Dargiewicz, prof. UWM

Katarzyna Kreft

Deutsche Sprichwörter mit Tiernamen: Bedeutung, Funktion, Übersetzung ins Polnische

(Niemieckie przysłowia ze zwierzętami: znaczenie, funkcje, tłumaczenie na język polski)

dr hab. Anna Dargiewicz, prof. UWM

Paulina Matejko

Popliteratur und Popkultur anhand von Thomas Brussigs Roman „Am kürzeren Ende der Sonnenallee“ von Wolfgang Beckers Film „Good bye, Lenin!“

dr Aneta Jachimowicz

Małgorzata Zegler

Abrechnung mit der Vergangenheit. Elemente des  kollektiven Gedächtnisses der Polen und Deutschen im Spielfilm der letzten Jahre

dr Radoslaw Supranowicz

Paulina Gąsior

Individuelle Unterschiede beim Lernen fremder Sprachen. Kognitive Faktoren (Różnice indywidualne w uczeniu się języków obcych. Czynniki kognitywne)

dr Mariola Jaworska

dr Alina Dorota Jarząbek

Posiedzenie jury odbędzie się w poniedziałek 4 lipca o godz. 9:00 w sali 269.

W skład jury wchodzą:

1. kierownik KFG: przewodnicząca (nie bierze tym razu udziału w głosowaniu)
  2. recenzenci prac przedstawionych do nagrody:

dr Tomasz Żurawlew

dr Marzena Guz (tylko w przypadku prac magisterskich)

dr Alina Dorota Jarząbek

1. po jednym specjaliście z danej dziedziny