Katedra Filologii Germańskiej UWM

dr hab. Mariola Jaworska

tel. 89 524 65 56

Doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa (2008 Uniwersytet Warszawski, promotor: prof. dr hab. Elżbieta Zawadzka-Bartnik), absolwentka filologii germańskiej oraz dydaktyki języków obcych, dyrektor Zespołu Kolegiów Nauczycielskich w Szczytnie (2007-2010), kierownik Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego UWM w Szczytnie (2008-2012), zastępca Kierownika Katedry Filologii Germańskiej (2012-2013).

Członek Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego, Stowarzyszenia Germanistów Polskich, Polskiego Stowarzyszenia Lingwistyki Stosowanej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Germanistów

Obecne zainteresowania naukowe koncentrują się na indywidualizacji procesu nauczania języków obcych oraz nauczaniu języków obcych uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się. Wcześniejsze badania dotyczyły autoewaluacji, kształcenia nauczycieli języków obcych oraz standardów europejskich w kształceniu językowym.

Wykaz publikacji

Konferencje naukowe