Filologia Germańska UWM

Efekty uczenia się dla studiów II stopnia (dla cyklu do 2019/2020)

Efekty wspólne dla kierunku Filologia w zakresie::

- filologia germańska

- specjalność nauczycielska w zakresie języka niemieckiego

Efekty uczenia się dla kierunku Filologia

1. Przyporządkowanie kierunku studiów do dziedzin/y nauki i dyscyplin/y naukowych/ej lub dziedzin/y sztuki i dyscyplin/y artystycznych/ej: kierunek przyporządkowano do dziedziny nauk humanistycznych, dyscypliny naukowej: językoznawstwo (70%), literaturoznawstwo (30%), dyscyplina naukowa wiodąca: językoznawstwo.
  2. Profil kształcenia: ogólnoakademicki.
  3. Poziom kształcenia i czas trwania studiów/liczba punktów ECTS: studia drugiego stopnia  (4 semestry) – 120 ECTS.
  4. Numer charakterystyki poziomu Polskiej Ramy Kwalifikacji – 7.
  5. Absolwent: posiada ogólną wiedzę z zakresu językoznawstwa, literaturoznawstwa, kulturoznawstwa oraz historii krajów wybranego obszaru językowego, a także pogłębioną, specjalistyczną wiedzę z wybranych dyscyplin (językoznawstwa lub literaturoznawstwa, w tym przekładu literackiego, kulturoznawstwa danego obszaru językowego, historii krajów tego obszaru językowego), bądź glottodydaktyki – w zależności od seminarium magisterskiego, rozumie i  potrafi analizować zjawiska zachodzące w tych dyscyplinach naukowych. Studia filologiczne wdrażają studenta do samodzielnego wyszukiwania informacji i korzystania z różnych źródeł oraz przygotowywania prac naukowych w języku specjalności. Legitymuje się kompetencjami językowymi na poziomie C2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Absolwent może podjąć pracę w szkole (po ukończeniu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela) lub biurach tłumaczeniowych oraz instytucjach kultury, urzędach państwowych, fundacjach, instytucjach oświatowych, redakcjach mediów wszystkich rodzajów, wydawnictwach, przedsiębiorstwach branży reklamowej, Public Relations i instytucjach usługowych.

5.1.Tytuł zawodowy nadawany absolwentom: magister.

1. Wymagania ogólne. Do uzyskania kwalifikacji drugiego stopnia wymagane jest osiągnięcie wszystkich poniższych efektów uczenia się.

Opis efektów i treści kształcenia: pobierz

FILOLOGIA
GERMAŃSKA