Katedra Filologii Germańskiej UWM

Witamy w Studenckim Kole Naukowym Młodych Germanistów!

Nasze koło istnieje w uczelnianym rejestrze organizacji studenckich od 9 października 2001 roku. Pierwszym opiekunem koła był pan mgr Uwe Hahnkamp, a następnie pani dr Barbara Sapała. Od 1 października 2010 roku zadania te przejął pan dr Tomasz Żurawlew. Spotykamy się po to, by nie marnować czasu i rozwijać to, co w nas najlepsze. Świadomi różnic kulturowych oraz tego, co nas łączy, poszerzamy naszą wiedzę o świecie, tłumaczymy teksty, czytamy i dyskutujemy, wspieramy siebie w nauce, próbujemy patrzeć na codzienność nie tylko z zewnątrz...

Cele i zadania koła

• promowanie Katedry Filologii Germańskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego;
  • rozwijanie talentów badawczych, umiejętności krytycznego myślenia, samodzielnej pracy oraz innych zainteresowań studentów;
  • propagowanie wiedzy o literaturze i języku na tle polsko-niemieckich uwarunkowań w aspekcie kulturowym, społecznym i historyczno-politycznym;
  • udział w studenckich konferencjach naukowych;
  • wspieranie inicjatyw studenckich;
  • organizowanie spotkań filmowych, literackich, prelekcji oraz wykładów otwartych z udziałem ludzi kultury i nauki;
  • wzajemne wsparcie w nauce oraz pomoc charytatywna.

♦ 11 kwietnia 2019 roku odbyły się 48-e obrady Międzynarodowej Konferencji Kół Naukowych. Jak zapowiadaliśmy już wcześniej, Koło Młodych Germanistów reprezentowali na tym ważnym naukowym wydarzeniu: Claudia Wemhoff (rok II), Michał Augustynowicz (rok II) i Katarzyna Sierak (I MU). Oprócz przedstawienia naszych badań naukowych mieliśmy również okazję spróbować swoich sił w dyskusji, w której braliśmy udział wraz z pozostałymi prelegentami z całej Polski. O tym, że Koło Młodych Germanistów ma się czym chwalić, potwierdził fakt, że w sekcji humanistycznej, w której braliśmy udział, drugie miejsce zajął MICHAŁ AUGUSTYNOWICZ z II roku FG. Michałowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych. Jak co roku, także i tym razem referaty przygotowane przez członków naszego koła znajdą się w monografii wieloautorskiej, o której wydaniu niebawem poinformujemy.

Tutaj fotografie

Opiekun koła: