Filologia Germańska UWM

Rok 2022

Kurs odbył się w terminie 27.06 - 8.07.2022 w Institut für die deutsche Sprache Offenburg (https://www.ids-offenburg.de/). Studentki miały możliwość zwiedzić nie tylko Offenburg, ale także Strassburg, Freiburg i Bazyleę. Tym samym odwiedziły trzy sąsiadujące ze sobą państwa.

Miały możliwość poznania członków Zarządu Fundacji Georga i Marii Dietrichów, pana dr Wolfganga Brudera, panią Elvirę Bleher-Dietrich oraz nadburmistrza Offenburga, pana Marco Steffensa. Zwiedziły uczelnię, Hochschule Offenburg, w której pracuje absolwentka olsztyńskiej germanistyki, pani Izabela Sośnik. To ona oprowadziła je po uczelni. Korzystały z oferty kulturalnej miasta biorąc udział w imprezach Heimattage 2022.

Nasze studentki wróciły bardzo zadowolone z odbytego kursu oraz z pobytu w Offenburgu. Wszystkie polecają udział w kolejnym kursie młodszym koleżankom i kolegom, studentkom i studentom germanistyki na UWM w Olsztynie.

Galeria zdjęć z Kursu

FILOLOGIA