Polnisch-Österreichisches Sommerkolleg Ustroń, 8.Juli bis 29. Juli 2012

Do 30 czerwca 2012 r. mogą Państwo za pośrednictwem Ambasady Niemiec ubiegać się o
stypendium Niemieckiego Bundestagu na rok 2013.

Informacja w języku polskim

Informacja w języku niemieckim

Der Lehrstuhl für Germanistik der Universität Olsztyn in Polen (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie) organisiert das 47. Linguistische Kolloquium zum Rahmenthema:

Materialität und Medialität der Sprache

Die Tagung findet vom 6.-8. September 2012 statt.

O Dniu Germanistyki 2011

Grupa naszych studentów pod kierunkiem mgr Friederike Krause wzięła czynny udział w Festiwalu Dni Języków zorganizowanym przez Uniwersytet Łódzki.
 W ramach tej imprezy nasi studenci 11 kwietnia przedstawili sztukę "Die Physiker" A. Dürrenmatta.

Zapraszamy do letniej szkoły!

„Auf den Spuren Herders – zwischen Mohrungen und Kaliningrad“

www.sommerschule-herder-olsztyn.de

Artykuł "Germanistyka" z dwutygodnika Cogito, nr 17/10 (360) z 30.09.2010 r., s.14
-16, autorstwa Jana Raszeja.

• - Nasza studencka grupa teatralna KAUJOIKA pod kierunkiem mgr F. Krause wyjechała z prezentacją sztuki "8 Frauen"
     R. Thomasa do Jeny (14 maja 2010) oraz do Berlina (16 maja 2010)

Składamy podziękowanie Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej (Stiftung fuer deutsch-polnische Zusammenarbeit) za wsparcie finansowe wyjazdu studentów do Jeny i Berlina.

Zobacz parę zdjęć z występów w Niemczech!

Radiowa informacja o naszej studenckiej teatralnej grupie i sztuce "8 Frauen" - plik mp3, ok. 3 Mb

15 maja 2010 w Olsztyńskim Stowarzyszeniu Mniejszości Niemieckiej odbył się wykład otwarty dr. Tomasza Żurawlewa pt. "Liebe im Lichte poetischer Ironie. Der Fall Szymborska". Oto relacja prasowa naszego studenta - Dawida Kazańskiego.
    "Kompletne numery miesięcznika OSMN "Allensteiner Nachrichten" można pobrać ze strony http://allnachrichten.rox.pl".