GISáček 2017

W tym roku wiosnę rozpoczęliśmy od wyjazdu na konferencję studencką do Czech „GISacek”,  przekładając to słowo na polski można określić je jako mały GIS.

Konferencja była zorganizowana przy okazji dużej konferencji GIS Ostrava na Instytucie Geoinformatyki na VŠB – Technical University of Ostrava . W ramach GISack(u) świeżo upieczeni inżynierowie i magistrowie mogli zaprezentować wyniki swoich badań sporządzonych w ramach prac dyplomowych. Z naszego koła oraz wydziału  wydelegowane zostały trzy studentki:  Marta Augustynowicz, Paulina Dąbrowska, Katarzyna Spychała prezentując referaty w panelu prac inżynierskich. Tematy naszych prac  związane były z pomiarami batymetrycznymi jeziora Wigierskiego i Narwi oraz z pomiarami GPR kościoła Wigierskiego.

Była to świetna okazja, aby zobaczyć co robią nasi koledzy z Czech, Węgier i Polski w ramach prac dyplomowych. Na koniec odbyło się spotkanie integracyjne, na którym mogliśmy wymienić się spostrzeżeniami z uczesnikami z innych państw. Serdeczne podziękowania dla VŠB – Technical University of Ostrava za zaproszenie i świetną, niebanalną organizację tak ogromnej konferencji oraz Janowi Tesla, który sprawował opiekę nad nami. Widzimy się za rok! Wielkie podziękowania należą się również naszemu nowemu Dziekanowi dr hab. inż. Pawłowi Wielgosz prof. UWM oraz pracownikom dziekanatu za pomoc przy organizacji wyjazdu 🙂