o zmianach, sukcesach i sprawach organizacyjnych

o sprawach organizacyjnych

Spotkania Koła naukowego w tym semestrze będą miały miejsce w środy, od godziny 15:00. Wszystkich zainteresowanych gorąco zapraszamy. Najbliższy termin to 15.10.2014.

O sukcesach

Choć nowy rok akademicki dopiero wystartował, to już jest okazja by się pochwalić. Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2014/2015, Prezydent Miasta Olsztyna wręczył najbardziej aktywnym członkom kół naukowych wyróżnienia. Jedną z nominowanych osób była nasza Ula Suchocka. Uli tym bardziej należą się wyrazy uznania, bowiem nie jest ona jeszcze nawet na półmetku swojej przygody z uczelnią. Jest to idealny przykład na to, że nie trzeba mieć „5-letniego akademickiego doświadczenia”, żeby aktywnie uczestniczyć w życiu organizacji studenckich.

Niewiele później obecny przewodniczący Zarządu GeoSiN – Grzegorz Gabara – otrzymał nagrodę od prezesa OPEGIEKA Elbląg za najlepszą pracę magisterską obronioną w minionym roku akademickim. Oprócz nagród rzeczowych, Grzesiek będzie realizował półroczny staż w w/w firmie.
Dodatkowo, Ewelina Zawistowska i Kamil Wołoszyk zostali wytypowani przez biuro Dziekana WGiGP do grona 8 osób, które mogły „walczyć” o 2 miejsca pracy w olsztyńskim OPGK.
Warto też wspomnieć o tym, że od połowy października Paweł Pruszyński rozpoczyna pracę dla jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek związanych z mapami i nawigacją satelitarną – TomTom. Na dobry początek czeka go 2 tygodniowe szkolenie w belgijskim oddziale firmy. Jest to dowód na to, że nawigacja jest nie gorszą alternatywą dla geodezji i niekoniecznie trzeba wiązać swoją przyszłość z perspektywą pomiarów terenowych czy przepisywania współrzędnych z pruskich operatów.

 

O zmianach

Ten rok będzie na swój sposób niezwykły, bowiem w tym roku akademickim wydział czeka duża reorganizacja związana z przyłączeniem nowego kierunku – budownictwa. Jest to na pewno też szansa, aby wejść w nowy obszar badawczy i nawiązać współprace z jednostkami zajmującymi się technologiami nierozerwalnie związanymi z procesami budowlanymi.
Jutro powinna zapaść także oficjalnie decyzja o zmianie opiekuna naukowego koła. Dotychczasowy opiekun – dr inż. Arkadiusz Tyszko zrezygnował z pracy na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jego miejsce zajmie mgr inż. Grzegorz Grunwald, nierozerwalnie związany z badaniami nad systemem EGNOS. Wkrótce na stronie pojawią się dodatkowe informacje.