Rada Wydziałowa Samorządu Studenckiego Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej

UWM w Olsztynie

Księga Gości
Wszystkich wpisów - 1243

Kamila
2022-07-28  ~  13:50


Do tej pory stało się już oczywiste, że większość z nas zwraca uwagę na odżywianie. Zaczyna się to już w wieku niemowlęcym, gdy świadome zdrowia matki prawidłowo karmią swoje niemowlęta i dzieci. Oznacza to przede wszystkim zbilansowane posiłki składające się z pokarmów jak najbardziej naturalnych. Wiele matek karmi dziś swoje dzieci piersią dłużej, a badania pokazują, że takie dzieci rozwijają się lepiej i szybciej. Jeśli masz dziecko w wieku szkolnym, z pewnością zadbasz o to, by jego przekąska na przerwie nie składała się z pączków, słodyczy i coli, ale z produktów pełnoziarnistych i owoców. Stworzy to fundament pod późniejszą świadomość żywieniową. A to oznacza jak najwięcej owoców i warzyw, produkty zwierzęce tylko z hodowli na wolnym wybiegu i prawie żadnych "szybkich" posiłków, które są już prefabrykowane lub pochodzą z torebki. Mówi się, że gotowanie jest "w", zabawa i najmądrzejszy sposób, aby uzyskać i utrzymać zdrowie. Bardzo ważną kwestią jeśli chodzi o odżywianie jest to, że nigdy nie należy jeść "z ręki", czyli szybko zjeść bułkę czekając na tramwaj lub jadąc samochodem. Zdrowy posiłek zawsze spożywamy siedząc przy stole, w ciszy i spokoju, a jeśli to możliwe, to jednocześnie. To jedna z najważniejszych podstawowych zasad zdrowego trawienia i doskonały początek drogi do intuicyjnego odżywiania, dzięki któremu na nowo uczysz się słuchać swojego ciała.

kamila.worek@onet.pl 

Roberto
2022-07-28  ~  13:45


Ćwiczenia oczyszczają umysł, podkręcają metabolizm i wzmacniają nasz system odpornościowy, zwłaszcza na świeżym powietrzu: wystarczy nawet 30-minutowa przejażdżka rowerem lub codzienny spacer, aby utrzymać ciało i umysł w dobrej formie. Jeśli chcesz więcej, możesz oczywiście jeździć na rowerze dłużej. Nie tylko będziesz czuł się zmęczony następnego dnia, jeśli nie miałeś wystarczająco dużo snu, ale w dłuższej perspektywie twoje ciało będzie bardziej podatne na choroby. Masz również większe szanse na utratę wagi, jeśli dostajesz wystarczająco dużo snu - od siedmiu do dziewięciu godzin. To właściwie dość proste, ale wszyscy od czasu do czasu stwierdzamy, że nie pijemy wystarczająco dużo. Według Niemieckiego Towarzystwa Żywieniowego należy wypijać co najmniej 1,5 litra dziennie. Jeśli uprawiasz sport lub jest Ci szczególnie gorąco, zaleca się nawet 3 litry.

robert.alter@interia.pl 

Arleta
2022-07-28  ~  13:29


Zdrowy tryb życia nie oznacza, że automatycznie trzeba zrezygnować ze wszystkich dobrych rzeczy w życiu. Jeżeli dbasz o swoje zdrowie na całego, możesz sobie pobłażać bez wyrzutów sumienia. Zdrowie ma różne znaczenia i jest czymś znacznie więcej niż tylko przeciwieństwem choroby. Zdrowie jest ściśle związane z jakością Twojego życia. Prowadzenie zdrowego życia oznacza dbanie zarówno o ciało jak i umysł, wewnątrz i na zewnątrz. Możliwości na zdrowsze życie jest wiele. Możesz spróbować poprzez odżywianie, uaktywnić swój styl życia, popracować nad swoim sposobem myślenia i zadbać o to, by oprócz nieuniknionego stresu regularnie robić coś dla swojego relaksu. Zdrowy tryb życia nie oznacza, że musisz zrezygnować ze wszystkiego, co sprawia Ci przyjemność. Ważne jest dla nas, abyś nie próbował obsesyjnie wdrażać wszystkich wskazówek naraz, ale po prostu próbował nowych rzeczy i odkrył, co ci odpowiada.

Skąd: Mińsk Mazowiecki

arleta@gmail.com 

Kingaa
2022-07-28  ~  13:24


Regularne ćwiczenia to kolejny ważny element zdrowego życia. Polacy ćwiczą średnio około 27 minut dziennie. To stawia je w zdrowym przedziale. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku wskaźnika masy ciała (BMI). Określa ona idealną wagę na podstawie masy ciała i wzrostu. Z BMI wynoszącym 26 Polacy są nieco powyżej zalecanych wartości od 22 do 25. Federalny Urząd Statystyczny ustalił, że 62 % dorosłych mężczyzn ma nadwagę. Natomiast tylko 43 % kobiet ma nadwagę. Zdrowy styl życia obejmuje również np. powstrzymywanie się od narkotyków, alkoholu i papierosów. Około 78 % Polaków stwierdziło, że jest niepalących. Pozostałe 22% pali regularnie lub okazjonalnie. Tendencja do niepalenia obejmuje wszystkie grupy wiekowe - co jest pozytywnym zjawiskiem.

Skąd: Warszawa

kinga.olgicz@o2.pl 

Alicja K.
2022-07-28  ~  13:18


Dobre zdrowie to podstawa długiego i szczęśliwego życia. Według ogólnoniemieckich badań 65% Niemców czuje się zdrowo. Oznacza to, że respondenci oceniają swoje samopoczucie fizyczne i psychiczne jako "dobre" do "bardzo dobrego". Na zdrowe życie składa się kilka aspektów: Odżywianie, ćwiczenia i relaksacja. W badaniu 83 % Niemców stwierdziło, że również dla nich ważne są badania profilaktyczne. Służą one do wykrywania ewentualnych chorób we wczesnym stadium. Również w Niemczech temat "zdrowego odżywiania" nabiera coraz większego znaczenia. Około 25 milionów osób stwierdziło, że jest szczególnie zainteresowanych zdrowym odżywianiem i zdrowym stylem życia. Około 34 mln Niemców regularnie gotuje i unika produktów gotowych - co jest ważnym elementem zdrowej diety. W jednym z badań 45% respondentów stwierdziło, że chciałoby przede wszystkim jeść "zdrowo". Inne cechy, takie jak "smaczne", były dla nich mniej ważne.

Skąd: Gdansk

alicja.janosz@wp.pl 

Gość
2022-07-26  ~  10:31


Jedzenie zdrowej, zbilansowanej diety jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić, aby chronić swoje zdrowie. W rzeczywistości do 80% przedwczesnych chorób serca i udaru mózgu można zapobiec poprzez swoje wybory życiowe i nawyki, takie jak spożywanie zdrowej diety i aktywność fizyczna. Zdrowa dieta może pomóc obniżyć ryzyko wystąpienia chorób serca i udaru mózgu poprzez: poprawę poziomu cholesterolu obniżenie ciśnienia krwi pomoc w kontrolowaniu wagi ciała kontrolę poziomu cukru we krwi.

klasyczna@wp.pl 

Gość
2022-07-25  ~  11:28


Dieta pudełkowa Piekary Śląskie Piekary Śląskie znajdują się na mapie cateringu dietetycznego Fitnezja! Dieta pudełkowa jest teraz coraz bardziej popularna w tym mieście. Nic dziwnego, bo jest zdrowy, wygodny tryb życia świetnie smakuje! Fitnezja to rozwiązanie, które odpowiada każdemu. Dlaczego warto zamówić catering dietetyczny? Zamów wybraną dietę, a my dostarczymy ją do Ciebie. W ten sposób możesz trzymać się regularnego harmonogramu posiłków, jeść regularnie i powstrzymać się od podjadania. Prawidłowe odżywianie wpłynie pozytywnie na Twoje życie! Istnieje wiele korzyści płynących ze spożywania zdrowej diety pudełkowej - więcej energii, lepsze samopoczucie oraz nastrój, poprawa zdrowia, a także poprawa sylwetki! Jeśli nie masz czasu na zakupy i gotowanie, a chciałbyś schudnąć lub zbudować mięśnie, Dieta pudełkowa Piekary Śląskie opracowana jest przez doświadczonych dietetyków może zapewnić Ci zdrowy sposób na osiągnięcie wyznaczonych celów. Mając po swojej stronie dietetyków z najlepszego cateringu Fitnezja, masz pewność, że jesteś na dobrej drodze. Wybierz jeden rodzaj diety pudełkowej Możesz wybrać tylko jedną opcję, ale jest z czego wybierać. Który lubisz najbardziej? Do wyboru zestaw z dietą standardową Slim fit, wegetarian (wege i wege + ryby), osób z nietolerancją glutenu lub laktozy, soków oczyszczających (dieta sokowa) oraz posiłków dla sportowców (Sport i Active). Dostępna jest również dieta ketogeniczna. W każdym z nich znajdziesz wysokiej jakości, pełnowartościowe jedzenie, które zbliży Cię do pięknej sylwetki i uczyni Twoje życie bardziej komfortowym. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią liczbę kalorii do swojej pracy i aktywności fizycznej. Do przygotowywania posiłków używamy wyłącznie naturalnych i świeżych składników. Nie używamy sztucznych ulepszaczy ani konserwantów. Dostawy realizujemy wyłącznie samochodami-chłodniami, aby żywność pozostała świeża jak najdłużej. Fitnezja to synonim zdrowego jedzenia, które smakuje pysznie. Jeśli chcesz schudnąć lub zbudować masę mięśniową, nasza dieta pudełkowa Fitnezja na pewno Ci w tym pomoże! Zapraszamy do spróbowania dań z naszego cateringu dietetycznego w Piekarach Śląskich!

Skąd: Piekary Śląskie

NPf32woade@niepodam.pl 

Janina
2022-07-24  ~  14:58


Zasoby naturalne są podstawą naszej egzystencji. Woda, gleba i surowce zostały wykorzystane do każdego produktu, który kupujemy - niezależnie od tego, czy jest to kotlet, sweter czy smartfon. Bez zasobów naturalnych nie bylibyśmy mobilni i nie mielibyśmy prądu. Ale zasoby są ograniczone. Niektóre surowce, takie jak ropa naftowa czy metale są nieodnawialne, prędzej czy później ulegają zużyciu. Inne zasoby, takie jak powietrze, woda, gleba i ekosystemy są od dziesięcioleci nadmiernie eksploatowane. Aby zatrzymać eksploatację ziemi, wszyscy muszą się zjednoczyć: Politycy, firmy i wreszcie każdy z nas.

jadzia@wp.pl 

Alicja
2022-07-24  ~  14:55


Przez długi czas zdrowie rozumiane było przede wszystkim jako sam brak choroby. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ukształtowała jednak inne rozumienie. Zdrowie jest definiowane pozytywnie: jako stan wszechstronnego dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego. W promocji zdrowia zdrowie jest postrzegane jako niezbędny element codzienności, a nie przede wszystkim jako cel w życiu. Jest to stan równowagi pomiędzy czynnikami sprzyjającymi zdrowiu, a tymi, które je obciążają. Zdrowie powstaje wtedy, gdy ludzie mogą optymalnie rozwijać swoje zasoby i możliwości w celu zaspokojenia wewnętrznych i zewnętrznych potrzeb. Jest to proces dynamiczny, który ulega ciągłym zmianom i musi być wciąż na nowo kształtowany i równoważony w konkretnych sytuacjach życiowych.

pomecab931@chimpad.com 

Karolina
2022-07-24  ~  14:52


Zdrowie można definiować na różne sposoby. W wielu przypadkach definicja oparta jest na koncepcji zdrowia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Opisuje on zdrowie jako stan pełnego dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego. Według WHO zdrowie to coś więcej niż brak choroby lub niedomagania. Choć dobre samopoczucie fizyczne jest ważną kwestią, każdy może czuć się zdrowy. I to niezależnie od tego, czy jest rozpoznanie choroby, czy nie. Bo nawet z istniejącą chorobą można w dużym stopniu cieszyć się życiem. Zdrowie jest więc nie tylko czymś, co można zmierzyć obiektywnie, ale czymś subiektywnym. Osoby określające się jako zdrowe mają zwykle na myśli właśnie ten kompleksowy subiektywny dobrostan, który dotyczy różnych obszarów życia. Aby żyć zdrowo, należy więc dążyć do holistycznego dobrostanu na poziomie fizycznym i psychicznym, a także w kontekście relacji. Jak jednak można to osiągnąć i dlaczego jest to tak ważne?

feyapo3025@chimpad.com 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 »