Rada Wydziałowa Samorządu Studenckiego Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej

UWM w Olsztynie

Księga Gości
Wszystkich wpisów - 1604

Garnek
2022-08-22  ~  14:04


Kto nie chciałby w pośpiechu zgubić 2, 3 lub 5 kilogramów, bo lato tuż tuż, albo żeby wreszcie znów zmieścić się w ulubione dżinsy? Przebyta ciąża może być kolejnym powodem, dla którego kobiety chcą szybko schudnąć. W rzeczywistości istnieje kilka sztuczek, które możesz wykorzystać, aby pomóc swojemu organizmowi szybko spalić nadmiar tłuszczu. Ważne jest tu uniknięcie osławionego efektu jo-jo. Ale jest to również możliwe, jeśli podejmiesz kilka środków ostrożności. Wszyscy to znamy: wielu z nas lubi sięgnąć po tabliczkę czekolady jako pokarm dla nerwów (i dlatego, że tak dobrze smakuje). Szybka, niezdrowa przekąska jest często na porządku dziennym w porze lunchu, ponieważ czas jest krótki i jest wiele do zrobienia. Wreszcie słodkie ciasto z piekarni jest częścią śniadaniowego rytuału o poranku. Dodatkowa porcja cukru w latte, gotowe posiłki z mikrofalówki i przekąski wieczorem robią resztę, by zwiększyć wagę. To jest właśnie miejsce, w którym trzeba zacząć. Dzięki kilku zmianom można w krótkim czasie zrzucić kilogramy, przynajmniej do pewnej granicy. Tak naprawdę większość z nas nie ma czasu na codzienne wielogodzinne treningi na siłowni czy przygotowywanie wyszukanych niskokalorycznych i zdrowych posiłków. Często znajduje to odzwierciedlenie na wadze, której wskazówka pnie się nieubłaganie w górę. Jeśli odnajdujesz się w tym opisie, to pamiętaj o tym prostym triku na szybkie schudnięcie, który mimo wszystko często jest zapominany. Polega ona na dostarczaniu organizmowi znacznie mniej energii niż spala on w kaloriach. Można to robić przez okres kilku dni, nawet na biegu turbo, zanim organizm w końcu pozwoli uruchomić wszystkie procesy metaboliczne na tylnym palniku.

garnek.witold@lotos.pl 

Klarna
2022-08-22  ~  13:56


Nie tylko nasza dieta ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie. Regularne ćwiczenia mogą również pomóc w detoksykacji organizmu. Ma pozytywny wpływ na cały organizm: wzmacniasz swój układ odpornościowy i stymulujesz metabolizm, dzięki czemu możesz wspierać proces detoksykacji. Ćwiczenia pobudzają krążenie. A to ułatwia toksynom i szkodliwym substancjom znalezienie drogi wyjścia z organizmu: Jasne, pocenie się może być nieprzyjemne. Ale to naturalny i niezwykle przydatny sposób na powiedzenie adiós toksynom. Gdy temperatura ciała wzrasta, zwiększa się również dopływ krwi do komórek. Zwiększony przepływ krwi pomaga również organizmowi szybciej eliminować szkodliwe substancje. Ale czy ćwiczenia nie były twoim żywiołem? Dzięki tym prostym wskazówkom możesz spróbować uczynić swoje codzienne życie bardziej aktywnym: Stwórz rutynę i świadomie poświęć czas na mobilizację swojego ciała. Jeśli masz pracę, która wymaga od ciebie dużo siedzenia, rób krótkie, aktywne przerwy pomiędzy nimi. Spróbuj częściej jeździć na rowerze lub spacerować. Regularnie chodź na spacery, nawet gdy pogoda nie jest zbyt ładna. W końcu nie jesteśmy stworzeni z cukru. Jogging, jazda na rowerze, gra w piłkę nożną, bieganie z dziećmi, intensywne sesje jogi, skakanie na linie: nie ma znaczenia, jak to robisz, ale pracuj w pocie czoła!

klarna.ada@radio.pl 

Kevin
2022-08-22  ~  13:48


Oleje i tłuszcze są składnikami naszego pożywienia i są wykorzystywane na wiele sposobów w kuchni zimnej i gorącej. Są one niezbędne, aby dostarczyć organizmowi witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, rozpuścić smaki i aromaty oraz przyczynić się do wspaniałych doznań smakowych naszych przygotowanych potraw. Ale mogą też zrobić o wiele więcej. Transportują one niezbędne wielonienasycone kwasy tłuszczowe i w ten sposób przyczyniają się do naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Tłuszcze i oleje składają się zawsze z nasyconych i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Rozróżnia się jednonienasycone kwasy tłuszczowe, które organizm może sam wytwarzać, oraz niezbędne wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Musimy je przyjmować wraz z pożywieniem. Są one tak samo niezbędne jak witaminy. Rodzime oleje zawierają również witaminę E oraz wtórne substancje roślinne, takie jak polifenole, sterole, lecytyna, karotenoidy, woski roślinne i chlorofile. Istnieją oleje, które składają się głównie z jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, jak np. oliwa z oliwek, oraz oleje, które składają się głównie z wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, jak np. olej lniany. Unikalną cechą oleju lnianego jest wysoka zawartość kwasów omega-3. To może bardzo dobrze przeciwdziałać ogólnemu niedoborowi omega-3 w diecie i podobnie nadmiarowi omega-6.

kevin.nowak@orlen.pl 

Lokaj
2022-08-22  ~  13:41


Feromony to atraktanty płciowe, które występują u niemal wszystkich owadów i ssaków - w tym u ludzi. W przeciwieństwie do normalnych zapachów, są one bezwonne i odbierane są jedynie podprogowo przez nos. W ciągu kilku sekund atraktanty seksualne docierają do mózgu bezpośrednio przez nos i tu rozwijają swoje działanie: feromony sygnalizują płodność i tym samym pobudzają pożądanie seksualne. Ciało wydziela te atraktanty z różnym natężeniem w zależności od poziomu hormonów; są one zawarte między innymi w ludzkim pocie. W hodowli zwierząt feromony od dawna są wykorzystywane jako bodziec godowy. Mimo to niektórzy naukowcy wciąż wątpią w bezpośrednie działanie feromonów - pomysł, że bezwonna substancja jest w stanie wpłynąć na wyższego człowieka, wydaje się chyba zbyt daleko idący. W rzeczywistości wciąż nie wiadomo, jak dokładnie feromony są odbierane i niewiele wiadomo o ich dokładnym sposobie działania. Nawet specjalne receptory, które przekazują informacje do komórek nerwowych w mózgu, jak to ma miejsce w przypadku innych substancji posłańców, nie zostały jeszcze udowodnione. Niemniej jednak feromony nie pozostają bez wpływu: szereg różnych testów dostarcza już jasnych informacji o wpływie feromonów na ludzkie zachowanie. W różnych "testach wąchania" świeży, a więc jeszcze bezwonny pot był używany do testowania i oceny wpływu ludzkich feromonów na kobiety i mężczyzn.

lokaj.mlynski@tvn.pl 

Ksiadz
2022-08-22  ~  13:31


Czy możesz wyjaśnić, dlaczego zakochałeś się w swoim partnerze ze wszystkich ludzi? Mimo bulwiastego nosa, krzywych nóg czy cienkich włosów? Czy nagle miałeś wrażenie, że możesz po prostu poczuć zapach swojego odpowiednika? Jest w tym coś więcej, niż widać na pierwszy rzut oka. W królestwie zwierząt myszy potrafią wywęszyć, czy ich potencjalny partner dobrze do nich pasuje, a naukowcy podejrzewają, że podobnie jest u ludzi. Powiemy Ci, co tak naprawdę liczy się w poszukiwaniu partnera. Być może to po prostu odpowiedni nos zbliża do siebie dwie osoby. Mówi się, że feromony odpowiadają za to, że do pewnych osób czujemy się bardziej przyciągani niż do innych. W przypadku jedwabnika działa to tak: samice wytwarzają substancję, która sygnalizuje ich gotowość seksualną. Uwalniają tę substancję do swojego środowiska i używają jej do przyciągania samców, którzy są chętni do kopulacji. Ale nie tylko samice motyli używają tych atraktantów do kopulacji. Naukowcy podejrzewają, że zapachy te odgrywają również ważną rolę w doborze par u ludzi. Nawet jeśli nos ich nie dostrzega, bo działają tylko nieświadomie. W licznych badaniach sprawdzano, czy kobiety i mężczyźni również reagują na wzajemne atraktory seksualne. Kobietom pozwolono wąchać używane męskie koszulki, bo możliwym źródłem feromonów są gruczoły potowe pod pachami. Następnie oceniali atrakcyjność noszącego i nieświadomie wybierali dla siebie osobę genetycznie odpowiednią. Ale feromony odgrywają również rolę dla płci żeńskiej między sobą: u kobiet, które spotykają się regularnie i żyją blisko siebie, zapachy seksualne mogą zapewnić, że ich cykle są ze sobą zgodne. Jednak naukowcom nie udało się jeszcze ustalić, jak dokładnie działa ta adaptacja.

ksiadz.mateusz@klan.pl 

Boczek
2022-08-22  ~  13:20


Podobnie jak w przypadku zwierząt, również u ludzi nos odgrywa szczególną rolę. Zapachy i wonie są wszechobecne i podświadomie wpływają na nasze uczucia, myśli i decyzje. Są więc czynnikiem decydującym w różnych dziedzinach życia. Węch to nie tylko identyfikacja określonych rzeczy - nasza pamięć przechowuje zapachy i kojarzy je z ludźmi, rzeczami i miejscami. Zapachy i wonie wywołują również instynkty, emocje i odruchy ochronne. Doświadczenia, które mamy, są uczone przez mózg - i mogą być nawet trenowane. Psychologowie mówią o tzw. warunkowaniu. Jest to szczególnie nieprzyjemne przy negatywnych wspomnieniach: Zapach ulubionej potrawy może na długie lata wywołać mdłości, jeśli była gotowana, by osłodzić zbliżającą się chemioterapię - wiedzą o tym np. onkolodzy. Wspomnienie zepsutego żołądka od karmelowych słodyczy też czasem pozostaje na całe życie - nawet jeśli tylko nieliczne cebule uwalniają swój cukier podczas prażenia. Ponieważ wąchanie i smakowanie są różnymi przejawami tego samego doświadczenia zmysłowego, zaostrzającego apetyt i wywołującego głód, zapachy są często używane w połączeniu z żywnością w sposób ukierunkowany - w niektórych przypadkach również w celu manipulowania ludzkim mózgiem. Aromat np. burgerów dostępny jest z puszek z aerozolem, podobnie jak zapach świeżych wypieków - mają one sprawić, że klienci podczas zakupów będą jeszcze bardziej pragnęli danego towaru. Inne aromaty mogą być produkowane syntetycznie, ale pachną identycznie jak naturalnie występująca substancja. Owocowa nuta jogurtu truskawkowego, na przykład, często pochodzi z odpadów drzewnych - i składa się tylko z sześciu do dziesięciu zamiast 350 różnych składników. W tym przypadku odnotowany na opakowaniu "naturalny smak truskawkowy" oznacza jedynie, że został on wytworzony z naturalnych składników, a nie sztucznie zsyntetyzowany. Można więc oszukać ludzki nos i oduczyć się prawdziwych smaków - ma to określone konsekwencje. Na przykład twórcy żywności doświadczają, że niektóre dzieci wolą teraz jeść przemysłowo wyprodukowany jogurt truskawkowy niż prawdziwe truskawki w jogurcie naturalnym.

boczek.arnold@allegro.pl 

Pazdzioch
2022-08-22  ~  13:13


Temat przedwczesnego wytrysku (łac. ejaculatio praecox) jest dla wielu mężczyzn tematem tabu. Lekarze używają tego terminu do opisania dysfunkcji seksualnej, w której mężczyzna ma bardzo szybki wytrysk podczas stosunku seksualnego, przez co mężczyzna i/lub para nie znajdują aktu seksualnie satysfakcjonującego. Według szacunków naukowych, około czterech procent wszystkich mężczyzn dotyka problem przedwczesnego wytrysku. Oznacza to, że podczas stosunku seksualnego zawsze lub prawie zawsze dochodzi do niego zbyt wcześnie, na przykład przed lub zaraz po wprowadzeniu penisa przez mężczyznę. Istnieje wiele mitów (szczególnie wśród mężczyzn) na temat tego, co jest uważane za "normalny" czas wytrysku zdrowego mężczyzny podczas seksu. Badania pokazują jednak, że średnio trwa to nie dłużej niż pięć do siedmiu minut. Jednak okres ten może się znacznie różnić - w zależności od sytuacji lub np. partnera seksualnego - nawet u doświadczonych seksualnie mężczyzn. Na przykład zupełnie normalne jest szybsze pobudzenie po dłuższym okresie abstynencji seksualnej i tym samym wcześniejsza kulminacja. Ogólnie rzecz biorąc, czas potrzebny do wytrysku jest bardzo subiektywną obserwacją. Według badań mężczyźni przeceniają go o około 25 do 50 procent rzeczywistego czasu.

pazdzioch.marian@tvp.pl 

Mysliwy
2022-08-22  ~  12:54


Powiększenie nie występuje równomiernie, ale często w określonych rejonach prostaty. Cewka moczowa może być przez ten proces uciskana. Wpływa to na opróżnianie pęcherza i powoduje objawy podczas oddawania moczu, tzw. objawy mikcji. Mężczyźni zwykle zauważają zmiany w oddawaniu moczu po raz pierwszy w piątej dekadzie życia. Zakres objawów i dolegliwości nie musi być bezpośrednio zależny od wielkości prostaty. Bardzo duża prostata może powodować niewiele problemów i odwrotnie. Jakość życia może być znacznie obniżona. W wyniku narastającej przeszkody w odpływie pęcherza moczowego dochodzi do zwiększenia muskulatury pęcherza. Ściana staje się grubsza, a pęcherz mocniejszy. Jednak te procesy przebudowy pęcherza mogą prowadzić do dodatkowego dyskomfortu. Wielu mężczyzn ma te objawy bez szkody dla zdrowia. problemy zdrowotne. W niektórych przypadkach mogą pojawić się problemy, które wymagają dalszego specjalnego traktowania. wymagają dalszego specjalnego traktowania. Zatrzymanie moczu: Pęcherz nie może być już opróżniony spontanicznie; mocz musi być opróżniony poprzez założenie cewnika. Zapalenie: Zapalenie pęcherza moczowego jest spowodowane bakteriami, które namnażają się w pęcherzu i prostacie i nie mogą być całkowicie wypłukane z powodu zalegającego moczu. Krwawienie: Mocz staje się krwawy. Naczynia krwionośne w prostacie lub pęcherzu moczowym mogą pęknąć, a krwawienie może być nasilone przez leki przeciwzakrzepowe (ASA, Marcumar). Kamienie pęcherza moczowego: małe kamienie moczowe, które normalnie zostałyby wypłukane podczas oddawania moczu, pozostają w pęcherzu i powiększają się tam. Uszkodzenie nerek: Pęcherz moczowy jest wypełniony maksymalnie. Mocz spływa do nerek. Zmniejsza się czynność nerek.

mysliwy.marek@pkobp.pl 

Kangur
2022-08-22  ~  12:34


Na początku były to głównie gwiazdy Hollywood i inni celebryci. Tymczasem coraz więcej kobiet powiększa piersi poprzez operację. Czasami operacja jest wskazana ze względu na szczególne obciążenie psychiczne pacjenta. Jednak wiele pacjentek spełnia również swoje pragnienie posiadania pełnych, jędrnych, kształtnych piersi, aby sprostać osobistemu ideałowi piękna. Jak każda inna operacja, powiększanie piersi wiąże się również z pewnym ryzykiem. Z tego powodu każda kobieta powinna najpierw przedyskutować z lekarzem, czy jest na tyle niezadowolona ze swoich piersi, że uzasadnia to zabieg - w końcu jest to operacja na właściwie zdrowej części ciała. (Należy odróżnić od tego rekonstrukcję piersi, np. po terapii nowotworowej. Dobry lekarz dokładnie wypyta pacjentkę, dlaczego zdecydowała się na taką operację. Kobieta musi mieć świadomość, że interwencji chirurgicznej, w tym znieczuleniu ogólnym, jeśli jest ono konieczne, zawsze mogą towarzyszyć powikłania. Mogą one wystąpić nawet u bardzo doświadczonych i ostrożnych lekarzy. Niektóre istniejące wcześniej warunki również zwiększają ryzyko. Co jakiś czas problem w związku lub inny konflikt psychologiczny może być czynnikiem wyzwalającym chęć powiększenia piersi. W tym przypadku należy wcześniej szczegółowo omówić, w jakim stopniu operacja faktycznie pomoże kobiecie. Nawet jeśli konsultacja była atrakcyjna, pacjentka zawsze powinna dokładnie zapytać, jakie kwalifikacje ma lekarz, który ma ją operować. Dzieje się tak dlatego, że określenia takie jak chirurg kosmetyczny, chirurg estetyczny czy chirurg kosmetyczny nie podlegają ochronie - każdy praktykujący lekarz może używać tego oznaczenia. Osoby, które są "specjalistami w zakresie chirurgii plastycznej i estetycznej" lub "specjalistami w zakresie chirurgii plastycznej", zdobyły co najmniej sześcioletnie doświadczenie w tej dziedzinie i zdały odpowiedni egzamin specjalistyczny.

kangur.michal@bnp.pl 

Kanek
2022-08-20  ~  21:28


Klasyczne chirurgiczne powiększenie penisa, jeśli wziąć pod uwagę wydłużenie, zajmuje się jedynie restrukturyzacją zawieszenia penisa na kości miednicy. Z jednej strony oznacza to, że przy założeniu wykwalifikowanego chirurga jest to zabieg bezpieczny i nieszkodliwy, który nie upośledza funkcji penisa i zdolności rozrodczych, ale też, że nie należy oczekiwać nadmiernych efektów, takich jak podwojenie długości penisa. Nowoczesne powiększanie penisa należy wyraźnie odróżnić od starożytnych technik, które zajmowały się jedynie więzadłem z przodu skóry brzucha. Przecięcie więzadła prowadzi do zwiększenia długości tylko wtedy, gdy penis jest wiotki. Niestety, te techniki są stosowane do dziś i pacjent widzi tańszą cenę, ale nie zdaje sobie sprawy z dramatycznej różnicy. Niestety dowiadują się o tym dopiero po operacji, gdy brakuje wyniku. W uproszczeniu, tak aby laik medyczny mógł to sobie wyobrazić, od ponad 20 lat opisujemy to w taki sposób, że penis jako narząd całkowity jest w połowie na zewnątrz ciała (co pacjent na ogół nazywa swoim penisem), a w połowie wewnątrz ciała. W operacji wydłużania zmieniamy relację między wnętrzem a zewnętrzem za pomocą specjalnej techniki chirurgicznej i bez użycia jakichkolwiek materiałów obcych. Innymi słowy, dodajemy coś na zewnątrz. To ile, zależy od tego, ile pacjent przyniesie ze sobą. Niestety, nie da się tego zwizualizować przed operacją, przynajmniej nie w taki sposób, by można było z tego wywnioskować jakiekolwiek znaczenie dla wyniku. Jeśli operacja jest przeprowadzona prawidłowo, wyniki to zwykle od 3 do 6 cm wydłużenia.

kanek.roja@allegro.pl 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 »