Rada Wydziałowa Samorządu Studenckiego Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej

UWM w Olsztynie

Księga Gości
Wszystkich wpisów - 1604

Frontek
2022-08-29  ~  16:46


Po diecie to przed dietą? Często po zastosowaniu klasycznej diety trudno jest utrzymać wagę. Utracone kilogramy padają ofiarą efektu jo-jo i są widoczne na wadze ponownie szybciej niż byś chciała. Diety zwykle ograniczają albo spożycie tłuszczów, węglowodanów albo białek. Może to prowadzić do niedoborów minerałów lub witamin, co może być niebezpieczne dla organizmu. Jak jednak zdrowo schudnąć, nie powodując niedoborów w organizmie, a potem nawet utrzymać wagę w dłuższej perspektywie? Silne wahania poziomu cukru we krwi powodujące zachcianki przyniosły dietom bogatym w węglowodany złą sławę. Typowe produkty zbożowe, takie jak makaron, pizza czy bułki to pokarmy bogate w skrobię, które mają stosunkowo silny wpływ na poziom cukru we krwi i szybko sprawiają, że myśli kierują się ku kolejnemu posiłkowi. Napoje bezalkoholowe i soki owocowe zawierają dużo cukru, a także przyczyniają się do niekorzystnych sytuacji metabolicznych w organizmie. Jeśli gospodarka hormonalna wymyka się spod kontroli z powodu wahań poziomu cukru we krwi i procesów zapalnych, w medycynie określa się to mianem leptyno lub insulinooporności. Diety low-carb unikają bogatych w skrobię i cukier źródeł węglowodanów, które mogą mieć niekorzystny wpływ na metabolizm. Paleo natomiast nie jest dietą low-carb, ale idzie o krok dalej. Paleo skupia się na węglowodanach pochodzących z naturalnych i nieprzetworzonych pokarmów oraz na indywidualnym zapotrzebowaniu każdej osoby na węglowodany. Przy bardziej ostrożnych wyborach żywieniowych ludzie często jedzą proporcjonalnie mniej węglowodanów, a więcej posiłków bogatych w tłuszcze i białka. Połączenie to prowadzi do bardziej stabilnego poziomu glukozy we krwi przez cały dzień, długotrwałej sytości i braku częstych zachcianek. Osoby aktywne fizycznie często czują się lepiej z większą ilością węglowodanów w diecie i lubią jeść więcej bogatych w węglowodany dodatków, takich jak słodki ziemniak, ziemniak, biały ryż lub owoce, takie jak jabłka i banany - i nadal mogą schudnąć w zdrowy sposób. To tendencja do bardziej sensowne jeść wyższą dietę węglowodanów w miesiącach letnich niż w miesiącach zimowych.

frontek.szapla@garnek.pl 

Gurbta
2022-08-29  ~  16:42


Dr Lekutat zmienił również swoją dietę. Jednak o dietach nie myśli zbyt wiele. Mogą być przydatne jako "interwencja" stymulująca zmiany. Ale ważniejsza jest powolna, systematyczna zmiana diety. Nie musi to oznaczać pożegnania ze znanymi i ukochanymi potrawami, takimi jak chipsy czy spaghetti. Jego strategia: bardzo powoli, krok po kroku, "tonować" takie dania, czyli coraz bardziej zastępować bogate w węglowodany główne składniki zdrowszymi rzeczami. Na przykład dr Lekutat stosuje chipsy z dyni lub kalarepy oraz spaghetti z cukinią. Dostał prawdziwego kopa na zmianę diety, gdy kupił blitz choppera. To znacznie ułatwiło obróbkę, przygotowanie i przede wszystkim spożywanie warzyw. Carsten Lekutat lubi podsumowywać to terminem: "warzywne konfetti". Dzięki warzywnemu konfetti, ryż w risotto można częściowo lub całkowicie zastąpić koprem włoskim lub innym warzywem. Z drugiej strony, części łodygi, które w przeciwnym razie zostałyby wyrzucone, można wykorzystać do produkcji past i smarowideł. A surowe warzywa można odkryć w zupełnie nowy sposób w formie posiekanej! Przy okazji, ulubionym przepisem Carstena Lekutata z użyciem blitz choppera są klopsiki BLIZZ z pieczarek i czarnej fasoli.

burbta.tomasz@bank.pl 

Aborcja Farmakologic
2022-08-29  ~  16:39


Aborcja Farmakologiczna - nazywana jest także domową, bo całą metodę kobieta może rzekomo przeprowadzić w domu. Aborcja tabletkami zazwyczaj niesie za sobą bolesne powikłania i mimo wszystko będzie konieczna wizyta w szpitalu i pomoc specjalistów. W Polsce aborcja farmakologiczna jest zabroniona (są jednak wyjątki, np. gwałt i zagrożenie zdrowia kobiety) i jedyną opcją jest nabycie tabletek przez internet, a większość z nich po prostu nie zadziała.

NP2g9s5udk@niepodam.pl 

Gruby
2022-08-29  ~  16:39


Ogólnie rzecz biorąc, jak podkreśla również dr Carsten Meißner, odchudzanie jest trudne, jeśli nie ma zwolenników tego przedsięwzięcia. Innymi słowy, jeśli rodzina nie jest na pokładzie lub jeśli profesjonalne wsparcie nie jest dostępne. Wskazana może być również pomoc psychologiczna, zwłaszcza dla osób ze znaczną nadwagą. Lekarz i prezenter "Hauptsache gesund" Carsten Lekutat również ma doświadczenia z odchudzaniem. W swojej książce "Die Lekutat-Methode" ujmuje to drastycznie: "Byłem gruby! I kiedy mówię " gruby", nie mam na myśli "gruby" czy "pyzaty", ale "gruby" - mówi. 90 kilogramów przy wzroście 1,70 m - to nie był problem czysto estetyczny. Wartości wątrobowe poszły w górę, a ciśnienie krwi i cholesterol również wymknęły się spod kontroli. W międzyczasie Carsten Lekutat trwale stracił 20 kilogramów. Na początku trudno mu było wyjaśnić, jak to osiągnął. "Przecież nie stosowałam 'tej jednej metody', która sprawiła, że z dnia na dzień schudłam. To raczej mnóstwo małych zmian, które sprawiają, że dziś jestem osobą o normalnej wadze" - powiedział. Te "małe zmiany" nawyków nie były tak trudne jak nagła całkowita zmiana całego stylu życia. Dlatego łatwiej było im dotrzymać kroku i lepiej pasowali do stylu życia, do którego byli przyzwyczajeni. Jedną z tych zmian było więcej ćwiczeń. Prawie każdego dnia lekarz pokonuje biegiem dziesięć kilometrów do swojego gabinetu - drogę, którą wcześniej pokonywał samochodem.

gruby.rydz@onety.pl 

Klaudiusz
2022-08-29  ~  16:36


Mniej ćwiczeń ze względu na domowe biuro - i więcej kilogramów na biodrach. Wiele osób jest z tym zaznajomionych. Mamy wskazówki, jak pozbyć się kilogramów. A to również zaczyna się od porządków w lodówce. W odchudzaniu jest coś więcej niż liczenie kilokalorii. To co i jak jemy ma związek z naszym osobistym stylem życia. Jeśli zmiany w rzeczach tak centralnych jak odżywianie nie pasują do naszego stylu życia, trudno nam się ich trzymać. Dlatego tak ważne jest, jakie cele stawiasz sobie przy odchudzaniu. Dietetyk dr Carl Meißner z Magdeburga wyjaśnia: "Lepiej nie mówić - chcę mieć jutro moją nową masę ciała! Ale raczej - chcę go mieć za rok lub dwa lata! Meißner jest przekonana, że jeśli chcesz schudnąć, musisz zmienić swoje zachowanie. Dlatego zawsze łączy poradnictwo żywieniowe z podejściem terapii behawioralnej. "Pierwszą rzeczą, o którą zawsze pytam pacjentów, jest to, gdzie robią zakupy. I doradzić im - od jutra proszę iść do supermarketu na drugim końcu miasta - wyjaśnia lekarz. Radzi też: "Nie kupuj niczego, co jest dużo reklamowane!". Bo te często zawierają gotowe produkty - a one zwykle zawierają dużo energii. Do nowych wzorców zachowań można zaliczyć także zupełnie inne sortowanie lodówki w domu. Zazwyczaj warzywa powinny znajdować się na dole, gdzie temperatury są najniższe, a ogórki, boćwina czy kalafior wytrzymują jak najdłużej. Carl Meißner wywraca wszystko do góry nogami. "Warzywa idą na samą górę, w miarę możliwości na wysokości oczu. Sygnał jest taki: w każdej chwili możesz zjeść ich tyle, ile chcesz! Najlepiej umieścić tam też kilka słoików z gotowymi pałeczkami świeżych warzyw." Nabiał powinien być dalej w lodówce, a wędliny i mięso na samym dole.

klaudiusz.roztocki@orlen.pl 

Amigos
2022-08-29  ~  16:31


Właściwe odżywianie sprawia, że jesteś silniejszy, sprawniejszy i szczęśliwszy. Badania pokazują, że odpowiednie składniki odżywcze mogą nawet złagodzić depresję. W tym artykule skupiamy się jednak na tym, jak dieta może pomóc Ci schudnąć. Sam sport i ćwiczenia nie wystarczą dla zdefiniowanego ciała, jeśli całkowicie zaniedbasz swoje nawyki żywieniowe. W rzeczywistości szacuje się, że około 70% sukcesu w odchudzaniu osiąga się poprzez zdrowe odżywianie, a resztę (30%) poprzez ćwiczenia. Przy okazji: Twoi (osobiści) trenerzy i eksperci żywieniowi w Fitness First ułożą dla Ciebie nie tylko odpowiednie plany treningowe, ale także indywidualne plany żywieniowe do Twoich treningów. A to nie wszystkie korzyści płynące z większej mocy jedzenia. W teorii przybieranie i tracenie na wadze to proste efekty: Jeśli spożywasz mniej energii niż zużywasz, tracisz wagę - i odwrotnie. Oczywiście jest wiele składowych, które komplikują te obliczenia, jak np. zaburzenia metaboliczne czy stres. To, ile energii dostarczasz do organizmu w postaci kilokalorii, zależy od trzech czynników: podstawowej przemiany materii, przemiany materii w pracy lub wydajności oraz tzw. termogenezy. Podstawowa przemiana materii odpowiada za 50-60% Twoich potrzeb energetycznych i rejestruje, ile Twój organizm zużywa w ciągu dnia (w temperaturze pokojowej) w całkowitym spoczynku - czyli ile kalorii spalasz bez ruchu. Dzieje się tak dlatego, że Twój organizm potrzebuje energii, aby utrzymać Cię przy życiu, nawet gdy jesteś w stanie spoczynku. Zależy to od Twojej wagi, masy mięśniowej, płci, wieku, czynników genetycznych i wzrostu. Osoby młodsze, zwłaszcza dorastające dzieci, mają zwykle wyższą podstawową przemianę materii niż osoby starsze. Mężczyźni mają tendencję do spalania więcej niż kobiety ze względu na większą masę mięśniową. Jednak wyjątki potwierdzają regułę. Większe spożycie mają również kobiety w ciąży i karmiące piersią.

amigos.grzegorz@okland.pl 

Jolot
2022-08-29  ~  16:21


Niezależnie od tego, jaki jest Twój cel wellness, zawsze zalecamy zdrową i zrównoważoną dietę. Wykorzystuje różnorodność żywności i dostarcza Ci zrównoważonych makroskładników i ważnych mikroelementów. Gotuj własne posiłki. W ten sposób masz pewność, że składniki są wysokiej jakości i nieprzetworzone. Łatwiej też dostosować ilości i wielkość porcji do indywidualnych potrzeb. Mądry wybór diety pomoże Ci osiągnąć cel: częściej jedz pokarmy o dużej objętości i niskiej kaloryczności, takie jak brokuły i szpinak. Zajmują one więcej miejsca w żołądku, więc czujesz się pełniejszy przy stosunkowo mniejszej ilości kalorii. Idź na tłuszcze nienasycone z orzechów włoskich, tuńczyka, awokado itp. i zmniejszyć ilość tłuszczów nasyconych z wygodnych produktów i smażonych potraw. Ciesz się słodyczami, wypiekami i słodzonymi napojami z umiarem Nasza rada: Oprócz zbilansowanej i zróżnicowanej diety, aktywny tryb życia wesprze Cię w osiągnięciu celu. Nasze treningi foodspringowe są indywidualnie dopasowane do Ciebie i Twojego poziomu wytrenowania. Zacznij od razu! Makroskładniki są głównym źródłem energii dla Twojego organizmu. Jeśli chcesz schudnąć, szczególnie ważne jest zapewnienie zrównoważonej podaży.

jolot.gerzoma@pko.pl 

Jecki
2022-08-29  ~  15:53


thanksssssssss

lavi3799@gmail.com W 

Mario
2022-08-26  ~  15:07


Zdrowe mięśnie - zdrowe ciało: Zdrowe i silne mięśnie nie tylko poprawiają wydolność, ale także chronią ciało przed urazami i usprawniają poruszanie się. Podczas treningu siłowego w celu zbudowania mięśni, są jednak podstawowe rzeczy do rozważenia. Jak długo trwa przyrost masy mięśniowej? Co pomaga budować mięśnie i jakie metody treningowe i ćwiczenia są najbardziej skuteczne dla zdrowego wzrostu mięśni? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania - dla zdrowego wzrostu mięśni i zdrowego ciała do późnej starości. W budowaniu mięśni nie chodzi o utratę zbędnych kilogramów, ale o zdrową budowę mięśni na całym ciele. Dzięki wytrenowanym mięśniom wnosisz istotny wkład w swoje zdrowie fizyczne: ponieważ chronią one Twoje kości i stawy oraz dają Ci więcej witalności. Nawet jeśli Twoja motywacja jest teraz szczególnie wysoka i chcesz szybko osiągnąć widoczne rezultaty, zdecydowanie powinieneś zadbać o to, aby zacząć powoli od treningu siłowego. Dobrze wytrenowane, silne mięśnie odgrywają ważną rolę dla naszego ciała i wpływają pozytywnie na nasz organizm na wiele sposobów. Zapobiega problemom z kręgosłupem, odciąża stawy, wzmacnia serce i kości, zwiększa naszą wydajność i podkręca metabolizm. Jednocześnie duża masa mięśniowa zmniejsza udział tkanki tłuszczowej w organizmie, co również zmniejsza ryzyko wystąpienia np. zawału serca w młodym wieku.

mario.logi@wroclaw.pl 

Koleszka
2022-08-26  ~  15:04


Powiększona prostata może objawiać się również poprzez powodowanie zaburzeń w utrzymaniu moczu. W tym przypadku osoby dotknięte chorobą muszą często chodzić do toalety - czasem nawet w wyjątkowo krótkich odstępach czasu i często w nocy. Nagła i silna potrzeba oddania moczu często powoduje duży stres u osób dotkniętych tym problemem. A te problemy nie są pozbawione niebezpieczeństwa. Jeśli resztki moczu stale zalegają w pęcherzu, przyczynia się to do powstawania zarazków, które mogą masowo zwiększać ryzyko infekcji dróg moczowych. Ponadto około jedna trzecia wszystkich dotkniętych chorobą mężczyzn cierpi na problemy z erekcją. Ponadto u osób dotkniętych tym problemem znacznie zmniejsza się objętość ejakulatu. Możliwe jest nawet ostre zatrzymanie moczu, w którym osoba dotknięta chorobą nie może już opróżnić nawet pełnego pęcherza, nawet jeśli odczuwa ogromną potrzebę oddania moczu. W efekcie pęcherz moczowy ulega nadmiernemu rozciągnięciu, co może prowadzić do silnego bólu. W takim przypadku mocz musi być odprowadzany przez lekarza za pomocą cewnika. Jednak powstawanie resztek moczu i nadmierne rozciąganie pęcherza występują u wielu osób dotkniętych tym problemem niezauważalnie i podstępnie. Jest to tak zwane przewlekłe zatrzymanie moczu. W najgorszym przypadku zatrzymanie moczu postępuje w górę moczowodów do nerek, które mogą zostać trwale uszkodzone.

koleszka.minorka@gorzow.pl 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 »