Rada Wydziałowa Samorządu Studenckiego Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej

UWM w Olsztynie

Księga Gości
Wszystkich wpisów - 1012

Rafał
2022-08-16  ~  18:17


Wielu mężczyzn cierpi na mniej lub bardziej wyraźne zaburzenia erekcji, w samych Niemczech nawet 6 milionów. Częstotliwość wzrasta z wiekiem, według badań do ponad 50%. Ale tylko 10-25% z nich szuka leczenia, mimo że nawet dwie trzecie mężczyzn jest nadal aktywnych seksualnie w zaawansowanym wieku. Liczba niezgłoszonych przypadków jest więc duża. Wstyd zapewne powstrzymuje wielu dotkniętych przed pójściem do lekarza (albo strach przed tym, że nie jest się prawdziwym mężczyzną). To często obciąża związek. To z kolei buduje presję psychologiczną, która tylko pogłębia problem. Opisany powyżej proces erekcji pokazuje, że może być on zaburzony organicznie (fizycznie) na wiele sposobów. Jednak psychika (np. lęk przed porażką, stres w pracy, konflikty partnerskie) również odgrywa znaczącą rolę w zaburzeniach erekcji (ED). Może wywołać lub nasilić problemy. Do przyczyn fizycznych należą na przykład: przyjmowanie środków pobudzających (np. alkoholu, nikotyny) lub narkotyków. Choroby układu krążenia, np. choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca ("stwardnienie naczyń krwionośnych"). Choroby metaboliczne, np. cukrzyca (diabetes mellitus), zaburzenia lipometaboliczne, choroby tarczycy. Przyjmowanie leków, np. leków obniżających ciśnienie krwi i poziom lipidów we krwi, leków nasercowych, leków przeciwzapalnych, leków psychotropowych, leków uspokajających i silnych leków przeciwbólowych, leków hamujących apetyt, preparatów hormonalnych (w tym antyandrogenów i analogów LH-RH stosowanych w leczeniu raka gruczołu krokowego, patrz terapia hormonalna). Zespół łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (łagodne powiększenie gruczołu krokowego, patrz BPH). Choroby mózgu lub rdzenia kręgowego, np. stwardnienie rozsiane, udar mózgu. Uszkodzenie nerwów, np. w wyniku działania toksyn lub, w przypadku raka prostaty, w wyniku radykalnej prostatektomii lub radioterapii. Zmiany poziomu hormonów w wyniku chorób przysadki mózgowej, jąder lub nadnerczy. Malformacje, konsekwencje urazów lub chorób prącia. Podobnie jak w przypadku chorób układu krążenia, głównymi czynnikami ryzyka ED są: Brak ruchu, otyłość, palenie papierosów, hipercholesterolemia (podwyższony poziom tłuszczu we krwi) i zespół metaboliczny (połączone zaburzenie metaboliczne z cukrzycą).

rafal.milek@wp.pl 

Grzegorz
2022-08-16  ~  18:11


Zaburzenia erekcji (sztywność kończyn) często mają przyczynę psychologiczną i lub fizyczną (cielesną). Istnieje jednak wiele możliwości leczenia. Erectile dysfunction (ED) dosłownie oznacza zaburzenia erekcji. Rozumie się przez to trwałą niezdolność do osiągnięcia lub utrzymania erekcji wystarczającej do odbycia satysfakcjonującego aktu seksualnego. Definicja ta pokazuje między innymi, że rozpoznanie zależy również od subiektywnej oceny osoby dotkniętej chorobą i że sporadyczny brak osiągnięcia erekcji nie oznacza jeszcze ED. Zaburzenia erekcji nazywane są również potocznie zaburzeniami potencji lub impotencją (od łac. potentia = zdolność, siła, moc). Nie jest to jednak poprawne z medycznego punktu widzenia, ponieważ oba terminy obejmują również niezdolność do normalnego wytrysku (ejakulacja), niezdolność do prokreacji (bezpłodność) oraz brak ochoty na aktywność seksualną (brak libido = "pożądania"). Przy niezaburzonym libido i prawidłowym poziomie hormonów pewne obszary męskiego mózgu są pobudzane w sytuacjach erotycznych pod wpływem stanu psychicznego (umysłowego) mężczyzny, na przykład przez wrażenia wzrokowe, dotyk, zapachy czy wyobrażenia. Impulsy docierają następnie do prącia poprzez specjalne ośrodki w rdzeniu kręgowym oraz sploty włókien nerwowych w okolicach pęcherza moczowego i prostaty. Tam powodują zwiotczenie mięśni naczyń krwionośnych (tętnic) i tkanki erekcyjnej, co zwiększa średnicę tętnic. Zwiększa to dopływ krwi do jamistości ciał jamistych, powodując ich rozszerzenie i powstanie wysokiego ciśnienia w ciałach jamistych. To ciśnienie z kolei ściska naczynia krwionośne odprowadzające krew (żyły), krew nie wypływa już z corpora cavernosa, wysokie ciśnienie pozostaje, a penis staje się duży i sztywny. Ciała jamiste posiadają stabilną łącznotkankową osłonę, która ogranicza ich rozszerzanie się (tumescencję) i wraz z równowagą napływu i odpływu krwi decyduje o twardości (sztywności) erekcji. Doprowadzające naczynia krwionośne (tętnice) są tętnicami blokującymi, których szerokość może być regulowana przez mięśnie ściany tętnicy. Tkanka erekcyjna jest również opróżniana pod kontrolą mózgu poprzez impulsy nerwowe. Kontrolują one mięśnie gładkie blokujących się tętnic, tętnice zamykają się i w konsekwencji ciśnienie w ciałach jamistych spada. Niskie ciśnienie nie wystarcza już do ściśnięcia naczyń odpływowych. To zwalnia odpływ krwi, ciałka jamiste opróżniają się i penis ponownie staje się wiotki.

grzegorz.uberski@wp.pl 

Olaf
2022-08-16  ~  17:59


Zapach wiele o nas mówi. To, czy potrafię kogoś wyczuć, czy nie, nie jest tylko powiedzeniem. Nasze geny decydują o tym, jaki mamy zapach, a ponieważ każdy ma inne geny, każdy ma też swój zapach. Wybierając partnera, kierujemy się zapachem ciała drugiej osoby. Natura tak to urządziła, że wolimy kogoś, kto genetycznie jest od nas jak najbardziej różny. A nos odgrywa też rolę w zawieraniu znajomości. To, czy ktoś mi się podoba, czy nie, zależy też od tego, jak pachnie. Ale na to oczywiście ma też wpływ to, co ktoś je, jakich perfum czy dezodorantów używa, czy się myje, czy nie. Trzeba nawet ćwiczyć wąchanie! Taka szkoda, że w szkole mamy tylko lekcje śpiewu i rysunku. Dla mnie to w ogóle nie pomogło - wolałabym mieć lekcje wąchania. Bo w zasadzie wszyscy mamy te same biologiczne przesłanki. Perfumiarz praktykuje wąchanie przez dwie do trzech godzin każdego dnia, a im lepiej, tym lepiej potrafi to robić. Węch maleje z wiekiem, podobnie jak wzrok i słuch. Nikt nie dziwi się, że potrzebuje okularów czy aparatu słuchowego, ale tylko nieliczni myślą, że aparat zapachowy też by im pasował. Dzieci natomiast pachną niesamowicie. Muszą jednak poćwiczyć klasyfikowanie różnych zapachów. Jest przecież różnica między wyczuwaniem zapachów a ich rozpoznawaniem. Każda cząsteczka zapachu, która dostaje się do nosa podczas wdechu, jest przechowywana w mózgu wraz z nastrojem, w jakim się w danym momencie znajduję. Każdy zapach dostaje więc stempel: jeśli byłam w dobrym nastroju - dobry, jeśli przeżyłam w tym momencie coś złego - przechowuję go negatywnie. Dlatego dla jednej osoby zapach świąt jest niebiański, bo jego dom w czasie Bożego Narodzenia jest zawsze cudownie przytulny. A drugi jest zawsze rozczarowany i sfrustrowany w święta, bo tylko kłóci się z rodzicami i nic nie dostaje w prezencie. Odpowiednio, nie potrafi dobrze wyczuć cynamonu i goździków. Tu znów w grę wchodzi szkolenie: Jeśli jestem niewyszkolony i nie zwracam aktywnie uwagi na to, co i kiedy wącham, to nie mam pojęcia,

olaf.konieczny@wp.pl 

Kamilek
2022-08-16  ~  17:53


Feromony to atraktanty seksualne, które wszystkie owady i zwierzęta, w tym ludzie, wydzielają, aby przyciągnąć płeć przeciwną. Duża część zachowań seksualnych owadów i zwierząt jest kontrolowana przez feromony, które są odbierane przez oddzielny narząd zmysłów, organ womeronowy (VNO) w nosie. Są niewidzialne, bezwonne i dlatego działają na podświadomość. Słowo feromon pochodzi z greki i oznacza "nośnik podniecenia". Rolnicy od wielu lat stosują feromony, aby pobudzić krowy i byki do kojarzenia. Wydaje się, że stosowanie dezodorantów i pigułek weszło w drogę naszym naturalnym funkcjom feromonalnym. Produkty feromonowe najlepiej stosować do włókien naturalnych, w tym papieru. Nie znaczy to, że nie można ich używać na ciele, ale że nie trwają tam tak długo. Są one atakowane przez bakterie w taki sam sposób jak zwykły pot. Na papierze wystarczy jeden spray, który może wystarczyć nawet na 100 dni. Na włóknach naturalnych można je całkowicie usunąć tylko poprzez czyszczenie na sucho. Są one nierozpuszczalne w wodzie. Trzy do pięciu rozpyleń wystarcza na jedną aplikację na ubraniu i najlepiej zastosować je na kołnierzu, rękawach, krawatach itp. Jeden z naszych klientów spryskuje całą swoją szafę, a następnie zamyka drzwi - to bardzo skuteczna metoda. Wpływ, jaki wywiera na nas zapach, zależy w dużej mierze od sposobu, w jaki jest nam prezentowany. Gdybyś błądził zagubiony, zziębnięty, mokry i głodny w lesie, zapach dymu drzewnego byłby nad wyraz radosny. Ruszylibyście w stronę źródła dymu, licząc na ciepło, może nawet jedzenie. Natomiast w spektaklu teatralnym zapach palącego się drewna byłby bardziej prawdopodobny do wywołania paniki. Jeśli łagodny, opiekuńczy mężczyzna, oprócz swojej dobroci, nosi również zapach "obrońcy terytorium", kobiety uważają go za jeszcze bardziej atrakcyjnego. Podświadomie przekaz brzmi: ten mężczyzna wydaje silne potomstwo i może zapewnić i chronić powstającą rodzinę. Podobnie jest w świecie zwierząt, gdzie partnera wybiera się ze względu na jego większą siłę i witalność. Wrodzona agresywna i groźna postać wydaje się znacznie bardziej onieśmielająca, gdy jej słowa są podkreślone tym zapachem.

Marek.lodzki@wp.pl 

Beczki metalowe
2022-08-16  ~  14:21


Beczki Metalowe - to idealny pojemnik z wysokiej jakości stali odpornej na uszkodzenia, promienie UV a także różne warunki atmosferyczne. Metalowe beczki idealnie się spisują w przechowywaniu chemikaliów, paliw, olejów a nawet materiałów sypkich. Każda beczka metalowa posiada odpowiednie uszczelki, przez co kolejnym atutem jest jej szczelność.

Skąd: Walichniowy

NPoz6w5s99@niepodam.pl 

Gość
2022-08-16  ~  12:54


Poszukujesz portalu z ogłoszeniami matrymonialnymi bez rejestracji? Zapraszamy na naszą stronę, obecnie posiadamy ponad pół miliona ogłoszeń!

Skąd: Warszawa

weighboss55@gmail.com https://znajdzkobiete.pl 5087643 

Gość
2022-08-16  ~  12:54


Poszukujesz portalu z ogłoszeniami matrymonialnymi bez rejestracji? Zapraszamy na naszą stronę, obecnie posiadamy ponad pół miliona ogłoszeń!

Skąd: Warszawa

weighboss55@gmail.com https://znajdzkobiete.pl/oglos 5087643 

Norbert
2022-08-16  ~  11:40


Każdego człowieka pociągają inne zapachy, więc zapach jest czymś subiektywnym. Ale rzeczywiście istnieją substancje, które zostały naukowo udowodnione jako ogólnie atrakcyjne dla płci przeciwnej: tak zwane feromony. Fakt, że te seksualne zapachy są często używane w perfumach nie jest zaskakujący, ani nowy. Już starożytni Egipcjanie odkryli, że zapach potu działa na ludzi atrakcyjnie, a częściowo także afrodyzjakalnie. Dlatego pierwsze eksperymenty z feromonami - także jako składnikiem perfum - przeprowadzono bardzo dawno temu. Feromony to substancje posłańcze, które produkuje organizm (czy to ludzki, czy zwierzęcy), a które druga osoba odbiera nieświadomie. Za pomocą feromonów podkreśla się własny zapach danej osoby. Zapachy mogą być nawet interpretowane jako sygnał gotowości do kopulacji lub przynajmniej zgodności. Feromony zawarte w perfumach wywołują zapach, który jest rozpoznawany przez organ znajdujący się wewnątrz nosa. To wysyła sygnał, który jest zwykle przekazywany do mózgu jako odpowiedź seksualna lub reakcja przyciągania. Perfumy z feromonami to perfumy, które bardzo dobrze nadają się do warstwowania perfum. Połącz swój ulubiony zapach z nowymi perfumami z feromonami. Pamiętaj również, aby nakładać zapach na takie miejsca jak szyja, za uszami czy na nadgarstek - to najlepszy sposób na pełne rozprowadzenie zapachów.

norbert.nowacki@wp.pl 

Edward
2022-08-16  ~  11:35


Dla około 98% wszystkich mężczyzn w wieku 50-60 lat seksualność oznacza "przyprawę życia". Wśród mężczyzn w wieku 70-80 lat nieco poniżej 70% nadal uważa, że seksualność jest bardzo ważna. Tak więc potencja odgrywa kluczową rolę również wśród starszych grup wiekowych. Z tego powodu mało który problem wpływa na pewność siebie mężczyzn tak bardzo jak zaburzenia erekcji. Jeśli problemy z potencją występują wielokrotnie, nazywa się to zaburzeniami erekcji (ED). W samych Niemczech na zaburzenia erekcji cierpi nawet 6 milionów mężczyzn. Coraz częściej chorują mężczyźni po 40. roku życia. Proces starzenia rozpoczyna się już w wieku 20 lat, ale najpóźniej w momencie zakończenia wzrostu. Z urologicznego punktu widzenia wyraźny proces starzenia rozpoczyna się u mężczyzn między 30 a 40 rokiem życia. W tym wieku mogą też zacząć się pierwsze problemy z potencją. W pokoleniu 50+ mniej więcej co drugi lub co trzeci mężczyzna jest dotknięty spadkiem potencji. Erekcje zmniejszają się, a penis nie jest już tak sztywny jak kiedyś. Ponadto wytrysk może powtarzać się rzadziej, ponieważ tkanka erekcyjna nie zagęszcza się już tak łatwo. Często do uzyskania pełnej erekcji potrzebne są dodatkowe środki wspomagające, takie jak naturalne tabletki na potencję lub silniejsza, bardziej intensywna i dłuższa stymulacja. Do powstania erekcji niezbędna jest złożona interakcja hormonów, nerwów, naczyń krwionośnych i psychiki. Odpowiednio, przyczyny zaburzeń erekcji mogą być wielorakie. Zbyt duża ilość alkoholu, otyłość czy spożywanie papierosów może negatywnie wpłynąć na zdolność penisa do stania. Wraz z rosnącym wiekiem spada również produkcja hormonu płciowego - testosteronu. Skutkuje to wolniejszym pobudzeniem, gorszą erekcją i zmniejszoną liczbą plemników. Wzrastające lata zauważalne są również w układzie tętniczym. Naczynia stają się węższe i w konsekwencji reagują wolniej. Najczęstszą przyczyną zaburzeń erekcji jest arterioskleroza (stwardnienie tętnic). Zaburzenia erekcji mogą być więc również wskazaniem na poważne choroby i powinny być wyjaśnione przez lekarza.

edward.kulig@wp.pl 

Edmund
2022-08-16  ~  11:30


Przemysł perfumeryjny już prawie się poddał. Kiedy kilka lat temu odkryto, że człowiek prawdopodobnie w ogóle nie jest w stanie odbierać feromonów płciowych, nadzieje na zapach, który sprawi, że ludzie nie będą mogli się oprzeć, również zgasły. Dzieje się tak dlatego, że u ludzi region wewnątrz nosa, którego myszy i inne zwierzęta używają do wyczuwania feromonów, stracił połączenie z mózgiem. Naukowcy wywnioskowali z tego, że ludzie nie są zależni od prymitywnych atraktorów, aby znaleźć partnera. Szwedzki zespół badawczy kierowany przez Ivankę Savic z Instytutu Karolinska w Sztokholmie tropi teraz ludzi do ich zwierzęcych korzeni. Naukowcy kazali 36 mężczyznom i kobietom wąchać zapachy, które wyodrębnili z zawierającego testosteron męskiego potu i zawierającego estrogen kobiecego moczu. Dla porównania, badanym pozwolono także wąchać olejek lawendowy lub cedrowy, podczas gdy badacze monitorowali aktywność mózgu swoich podopiecznych za pomocą tomografów komputerowych. U kobiet substancja estrogenowa aktywowała rejony mózgu związane ze zmysłem węchu - piszą badacze na łamach czasopisma naukowego "Proceedings of the National Academy of Sciences". Z kolei u mężczyzn podwzgórze reagowało na kobiecy zapach istnym pokazem fajerwerków. Obszar w centrum organu myślowego kontroluje zachowania seksualne, a także ma pod kontrolą równowagę hormonalną organizmu poprzez znajdującą się bezpośrednio pod nim przysadkę mózgową - są to zatem najlepsze warunki, aby dosłownie zachmurzyć męskie zmysły. Chemia męskiego potu miała dokładnie odwrotne działanie. U kobiet w nadbieg poszło podwzgórze, u mężczyzn rejony węchowe mózgu. Jednak gdy Savic i jej koledzy kazali gejom wąchać zapachy, stało się coś zaskakującego: Kobieca substancja estrogenowa rozsiewała w mózgach homoseksualistów kultową nudę, męski zapach rozpalał podwzgórze.

edmund.wolinski@wp.pl 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 »