Rada Wydziałowa Samorządu Studenckiego Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej

UWM w Olsztynie

Księga Gości
Wszystkich wpisów - 760

Gienek
2022-08-04  ~  12:02


Zaburzenia erekcji powstają w wyniku zaburzeń krążenia w tkance erekcyjnej. Najczęstsze przyczyny to uogólniona miażdżyca (stwardnienie naczyń krwionośnych), choroby nerwów lub czynniki psychogenne. Opcje terapeutyczne obejmują substancje ogólnoustrojowe i miejscowe w postaci tabletek lub jako zastrzyki. W przypadku braku odpowiedzi na leki możliwe jest leczenie chirurgiczne z wykorzystaniem protezy prącia. Przyczyna większości zaburzeń erekcji jest organiczna, czyli fizyczna. Najważniejszą rolę odgrywają naczynia krwionośne, zwłaszcza tętnice, które zaopatrują krew. Z powodu różnych chorób podstawowych, takich jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, zaburzenia lipometaboliczne itp. może dojść do zwapnienia naczyń (miażdżycy). Prowadzi to do niedostatecznego dopływu krwi do penisa podczas podniecenia, a tym samym niedostatecznego wypełnienia i usztywnienia tkanki erekcyjnej. Rzadsze przyczyny to choroby układu nerwowego (zaburzona kontrola naczyń krwionośnych, a tym samym dopływu krwi do ciał jamistych) lub zaburzenia hormonalne (niedobór testosteronu). U młodszych pacjentów często rolę odgrywają czynniki psychogenne. Nierzadko zaburzenia erekcji występują po operacjach w obrębie miednicy małej, np. po usunięciu prostaty lub odbytnicy. W celu wyjaśnienia zaburzeń erekcji przeprowadza się badanie przedmiotowe oraz badanie ultrasonograficzne narządów płciowych. Dodatkowe badania są właściwe tylko w przypadku specjalnych pytań. Są to m.in. Oznaczenia hormonów we krwi ,Ultrasonograficzne badanie przepływu w naczyniach prącia (penile duplex sonography), Badanie ciał jamistych pod kątem wzrostu ciśnienia (cavernosometry), Radiologiczne przedstawienie dróg odpływu krwi (cavernosography).

gienek.wolmik@wp.pl 

Pioter
2022-08-03  ~  22:52


W którym momencie zaburzenia erekcji są problemem medycznym? Sporadyczne "awarie" z pewnością nie są powodem do niepokoju. Jest również całkowicie normalne, jeśli erekcja ustępuje po dziesięciu do piętnastu minutach. Oficjalnie Stowarzyszenie Niemieckich Urologów mówi o zaburzeniach erekcji, gdy wzwód nie wystarcza do aktu seksualnego w co najmniej 70 procentach przypadków. Jeśli taka faza trwa dłużej niż trzy miesiące, mężczyźni powinni zgłosić się do lekarza. Badając przyczynę, warto zapytać: czy erekcja znika tylko podczas seksu, czy również podczas masturbacji? Jeśli w drugim przypadku zwykle wszystko jest w porządku, stres, depresja lub utajone konflikty w związku mogą sprawić, że penis będzie wiotki. Złe doświadczenia seksualne również często mają negatywny wpływ na erekcję. Czasami rozwija się błędne koło: stres powoduje, że penis staje się wiotki, co wywołuje jeszcze większą presję na wykonanie zadania, dlatego za kolejnym razem znowu się nie udaje. W przypadku przyczyn psychologicznych pomaga przede wszystkim uwolnienie się od presji, nawet jeśli brzmi to łatwiej niż jest w rzeczywistości. Szczera rozmowa z partnerem może już bardzo pomóc - zwykle nie widzą oni rzekomej "porażki" tak dramatycznie jak Ty. Mężczyźni często unikają w tym czasie bliskości z partnerką i pozostawiają ją samą z sytuacją. Oboje powinni raczej znaleźć sposób, by mimo problemów cieszyć się swoją wspólnotą. Przyczyny organiczne, takie jak wyślizgane dyski, niedobór testosteronu i leki, takie jak beta-blokery lub antydepresanty, mogą również hamować pożądanie. Najważniejsze jest wykluczenie choroby układu krążenia. Problemy z erekcją mogą świadczyć o zwapnieniu naczyń krwionośnych. Naczynia w okolicy narządów płciowych jako pierwsze ulegają zwapnieniu, więc zaburzenia erekcji mogą być wczesnym systemem ostrzegawczym. Zaburzenia erekcji mogą być zatem zwiastunem zawału serca, dlatego tym bardziej należy zgłosić się do lekarza.

pioter.owalny@wp.pl 

Roberto
2022-08-03  ~  22:49


Stres, konflikty w związku lub choroba - kiedy pożądanie znika, może mieć przyczyny fizyczne lub psychiczne, ale w każdym przypadku utrata libido to duża presja. Obie płcie mogą jednak znaleźć sposób na wyjście z kryzysu. Do czasu, gdy jej mąż postanawia przestać uprawiać z nią seks, Katharina* właściwie prowadzi szczęśliwe małżeństwo. Potem następują długie dyskusje, kłótnie, rozpacz. Katharina jest zdezorientowana, zraniona, przekonana, że to musi być jej wina. Trwa to dwa lata, aż pewnego wieczoru jej mąż upija się i mówi: jego penis nie chce już twardnieć. Kolejne miesiące spędzają na wizytach u lekarzy. Badają mu poziom testosteronu, każą sprawdzić prostatę, cukier we krwi i cholesterol. I nic nie znaleźć. "Nie wiem już co robić" - pisze na forum Katharina. Próbują Viagry, która tylko przyprawia jej męża o mdłości. Inne leki też nie pomagają, poza skutkami ubocznymi. Jest zdesperowana, jej mąż również. Co robić? Biochemicznie rzecz biorąc, nasze libido to skomplikowany proces, który nie został jeszcze rozszyfrowany przez badaczy. Gdy nagle pikuje, przyczyny często nie są łatwe do znalezienia. Porozmawiajmy najpierw o mężczyznach: według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Kolonii, około pięć milionów z nich ma zaburzenia erekcji. Jak sugerują inne badania, wzrosły one również od przełomu wieków - podczas gdy w 2000 roku tylko jeden na 43 mężczyzn miał przynajmniej sporadyczne dolegliwości, w 2017 roku występowały one już u co drugiego. Z jednej strony ten drastyczny wzrost może wynikać ze zwiększonej konsumpcji pornografii, która często ma działanie odczulające. Z drugiej strony w tym samym okresie wzrosła również liczba tzw. chorób cywilizacyjnych - otyłości, cukrzycy czy chorób serca, które związane są m.in. ze złym odżywianiem, wysokim spożyciem alkoholu i brakiem ruchu i mogą "rzucić penisa na kolana".

robert.nowak@onet.pl 

Paweł
2022-08-03  ~  22:45


Zaburzenia erekcji (ED), znane również jako impotencja lub zaburzenia erekcji, to niezdolność mężczyzny do wytworzenia lub utrzymania erekcji wystarczającej do odbycia stosunku płciowego. Na całym świecie problem ten dotyczy milionów mężczyzn, w Niemczech jest ich około 5 milionów. Zaburzenia erekcji są jednym z najczęstszych zaburzeń seksualnych u mężczyzn. Osoby dotknięte tym problemem bardzo cierpią z powodu objawów, ponieważ mają one duży wpływ na ich życie seksualne. Szczególnie w zaangażowanym partnerstwie, zrównoważona seksualność jest ważną częścią codziennego życia. Dlatego objawy dotyczą zwykle dwóch osób, a nie tylko jednej. Jeśli funkcjonująca seksualność nie jest już dana, obciąża to oboje partnerów. Pomóc może tylko jedno: rozmowa o tym - najpierw z partnerem, potem z lekarzem znającym obraz kliniczny. Około 85% zaburzeń erekcji jest spowodowanych chorobami podstawowymi, takimi jak cukrzyca, choroba naczyniowa, wysokie ciśnienie krwi, zawał serca, stwardnienie rozsiane, choroba rdzenia kręgowego lub radykalna operacja miednicy (np. prostatektomia lub operacja odbytnicy). Wiele z tych fizycznych chorób pozostaje niezauważonych przez długi czas, ponieważ we wczesnych stadiach nie powodują bólu ani innych objawów. Zaburzenia erekcji mogą być jednak często pierwszym zewnętrznym objawem takiej choroby podstawowej. Ponadto potencja mężczyzny podlega również takim czynnikom jak starzenie się, przyjmowanie leków czy indywidualny tryb życia. Tylko nieco ponad 10 % zaburzeń erekcji ma przyczyny psychologiczne.

pawel.marek@wp.pl 

Roman
2022-08-03  ~  22:39


W większości przypadków pacjentom podaje się leki pobudzające erekcję lub mechaniczne środki wspomagające, na przykład pompę próżniową. "W przypadku uporczywych zaburzeń erekcji tylko zastosowanie protezy ciał jamistych obiecuje trwały sukces. Nowoczesne protezy erekcyjne działają hydraulicznie i w ten sposób wywołują erekcję. Jednak pozwalają one również na zwiotczenie penisa - wyjaśnia dr Rudi Abdunnur. System jest całkowicie implantowany, dzięki czemu efekt kosmetyczny jest zadowalający również dla mężczyzn. Pompa znajduje się w mosznie. Uruchomienie go powoduje transfer płynu ze zbiornika do cylindrów umieszczonych w ciałach jamistych, które następnie wznoszą się i utrzymują erekcję. Zdrowy styl życia to podstawa silnej potencji do późnej starości. Dzieje się tak dlatego, że większość zaburzeń erekcji ma przyczyny organiczne, którym sprzyja otyłość, brak ruchu, palenie papierosów, spożywanie alkoholu i niezdrowa dieta. Sport ma pozytywny wpływ i może chronić przed zaburzeniami erekcji. "Chociaż mężczyźni nie mogą wytrenować problemów z potencją poprzez sport, to bieganie, pływanie czy nawet tenis poprawiają samopoczucie" - mówi lekarz naczelny. Sport poprawia przepływ krwi do mięśni i narządów wewnętrznych. Wpływa to również na wszystkie narządy ważne dla erekcji, takie jak jądra, prostata, ciała jamiste i mięśnie dna miednicy. Ćwiczenia wzmacniają również serce, krążenie i metabolizm, zmniejszają otyłość i zapobiegają powstawaniu blaszek naczyniowych. ometimes mężczyźni brood dużo o przyczynach ich zaburzeń erekcji i w rezultacie rozwijać lęki przed porażką i martwić się o ich partnerstwa. Takie myśli mogą jednak pogłębić problemy. Pomóc może otwarta rozmowa z partnerem lub zaufanym lekarzem. Osoby dotknięte tym problemem powinny również odwiedzić gabinet urologiczny i szukać pomocy. Często są one wtedy kierowane do odpowiednich ośrodków w celu dalszego wyjaśnienia i terapii. Dyskusje i badania mogą określić, czy problem jest fizyczny lub psychologiczny, dzięki czemu można podjąć odpowiednie podejście do leczenia.

roman.eroni@wp.pl 

Kondziu
2022-08-03  ~  22:35


Seksualność mężczyzny może być zaburzona i wpływać na nią różne czynniki. Jednym z najbardziej znanych są zaburzenia erekcji, zwane też zaburzeniami wzwodu. Jeśli zaburzenia erekcji są obecne, mężczyzna nie jest już w stanie osiągnąć wystarczającej sztywności (erekcji) członka (penisa) dla satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Przyczyn zaburzeń erekcji jest wiele. Oprócz dolegliwości fizycznych powodują one również dużą presję psychospołeczną na mężczyznę. "Eksperci mówią o zaburzeniach erekcji, gdy mężczyzna nie może osiągnąć wymaganej erekcji lub nie może jej utrzymać wystarczająco długo" - mówi dr Rudi Abdunnur, główny lekarz w Klinice Urologii i Urologii Dziecięcej w Helios Klinikum Schwelm. U dotkniętych tym problemem mężczyzn penis nie staje się wystarczająco twardy lub szybko ponownie wiotczeje. Dla wielu mężczyzn pożądanie seksualne, libido, jest nadal obecne. Jednak z czasem może to się zmniejszyć, tak że osoby dotknięte tym problemem nie muszą się już nim zajmować. Zaburzenia potencji nie są wyłącznie chorobą penisa. Może być też pierwszym objawem schorzenia, które dotyczy całego organizmu, m.in. zaburzeń krążenia tętniczego, cukrzycy, zaburzeń hormonalnych w okresie męskiej "menopauzy" czy stresu psychologicznego. Ponadto, zaburzenia erekcji mogą być również spowodowane urazem. Uraz występuje np. po operacjach w obrębie miednicy, gdy doszło do uszkodzenia nerwów po operacji prostaty lub odbytnicy. Czynniki towarzyszące, takie jak leki, duże spożycie alkoholu czy palenie papierosów, również mogą nasilać zaburzenia erekcji.

konrad.wolter@wp.pl 

Andrzej
2022-08-03  ~  22:32


Zaburzenia erekcji są powszechne. Szacuje się, że w Szwajcarii problem ten dotyczy połowy mężczyzn w wieku od 40 do 70 lat, a ryzyko rozwoju zaburzeń erekcji wzrasta wraz z wiekiem. Zaburzenia erekcji odnoszą się do niewystarczającej lub nieobecnej erekcji penisa w stanie pobudzenia seksualnego. Jest to jednak zaburzenie tylko wtedy, gdy problemy występują przez dłuższy czas (co najmniej pół roku) i w ponad dwóch trzecich prób. Jeśli jednak problemy z erekcją pojawiają się teraz i później, jest to całkowicie normalne. W języku potocznym zaburzenia erekcji często określane są mianem impotencji, choć zaburzenia erekcji są tylko jedną z form impotencji (impotentia coeundi), a termin ten może odnosić się także do niepłodności (impotentia generandi). Podczas konsultacji wyjaśniamy możliwe przyczyny Twojego problemu. To pokaże, czy czynniki wyzwalające zaburzenia erekcji są bardziej fizyczne czy psychologiczne. W dyskretnym otoczeniu możliwe leczenie jest wyjaśniane przez specjalistę i udzielane są wskazówki dotyczące profilaktyki. Co zrobić z zaburzeniami erekcji: Dotrzyj do sedna swoich zaburzeń erekcji dzięki wstępnej ocenie. Uprawiaj regularnie sporty wytrzymałościowe, które sprawiają Ci przyjemność. Idź pobiegać, popływać, grać w piłkę nożną, tenisa lub jeździć na rowerze. Świadomie zapewnij sobie chwile relaksu, np. dzięki jodze lub spacerom na łonie natury. Ćwicz swoje dno miednicy. Zredukować ewentualną nadwagę. Odstawić nikotynę. Ograniczenie spożycia alkoholu również pozytywnie wpływa na funkcje erekcji. Unikaj stresu i wysypiaj się.

andrzej.olenski@interia.pl 

Galileo
2022-08-03  ~  22:24


Zaburzenia erekcji (ED) oznaczają, że w ponad 70 procentach przypadków mężczyzna nie może uzyskać lub utrzymać erekcji, aby wykonać akt seksualny. Penis przedwcześnie wiotczeje lub nie staje się wystarczająco twardy. Problemy te utrzymują się przez co najmniej sześć miesięcy. Zaburzenia erekcji są schorzeniem związanym z wiekiem. W grupie wiekowej 60-69 lat niemieckich mężczyzn 34 procent ma zaburzenia erekcji. W grupie wiekowej od 70 do 79 lat odsetek ten wynosi 53 procent. W 40 procentach przypadków zaburzenia erekcji wynikają z przyczyny psychogennej. Tutaj terapia seksualna jest dostępna jako opcja. Istnieją różne czynniki ryzyka, które mogą sprzyjać zaburzeniom potencji. Należą do nich: cukrzyca, palenie tytoniu, nadmierne spożycie alkoholu, choroba wieńcowa (CAD) oraz wysokie ciśnienie tętnicze (nadciśnienie tętnicze). Ponadto za wystąpienie zaburzeń erekcji mogą odpowiadać różne choroby. Należą do nich np. niedobór męskiego hormonu płciowego (testosteronu), choroby ośrodkowego układu nerwowego czy choroby psychiczne (np. depresja). Leki mogą również wywołać zaburzenia erekcji. Należą do nich leki na wysokie ciśnienie krwi i antydepresanty. Wreszcie, związane z wiekiem łagodne powiększenie prostaty (BPH) jest również czynnikiem ryzyka rozwoju zaburzeń erekcji. Pierwszym krokiem w diagnostyce jest zebranie kompleksowego wywiadu medycznego. Jest to pierwszy i najważniejszy kontakt lekarza z pacjentem. W większości przypadków wywiad przeprowadzany jest w gabinecie lekarza rodzinnego, który może skierować pacjenta do urologa. W trakcie anamnezy lekarz wspólnie z pacjentem przeprowadza wywiad medyczny, aby zebrać wszystkie istotne informacje i móc zawęzić możliwe przyczyny. Następnie przeprowadzane jest dokładne badanie fizykalne.

galileo.mati@wp.pl 

Antonina
2022-08-03  ~  22:01


Wtedy w grę wchodzi dieta lub liczenie kalorii. Brzmi średnio, ale dzięki aplikacjom żywieniowym śledzenie jest teraz dość łatwe i konieczne, jeśli nie chcesz jeść ściśle według planu. Marie Steffen ma mały trik, który pomaga jej klientom trzymać się planu diety. "Bardzo lubię pracować z przerwą na dietę. Ta przerwa dzieli dietę na etapy i sprawia, że "koniec" jest przewidywalny." Dzięki temu motywacja utrzymuje się na wysokim poziomie! Marie Steffen wyjaśnia, jak działa ta przerwa w diecie: "Po kilku tygodniach diety wprowadzam klientkę na dwa tygodnie na jej potrzeby pielęgnacyjne. To zależy od tego, jak się czuje i ile tkanki tłuszczowej zredukowała do tej pory. Po tej fazie, następnie kontynuujemy deficyt." Czyli znowu - jedz mniej niż spalasz. Ale bez paniki: "To jest bardzo świadomy i zaplanowany zabieg. Dzięki temu metabolizm i hormony nie regulują się zbyt szybko w dół." Tylko w ten sposób można w zdrowy sposób zrzucić 10 kilogramów. W rzeczywistości, absolutnie powinieneś. Bo: Jeśli chcesz skutecznie schudnąć 10 kilogramów, głodówka nie zaprowadzi cię daleko. Twoje ciało nie będzie w stanie poradzić sobie z ekstremalną abstynencją od jedzenia przez długi czas, a już na pewno nie wtedy, gdy będziesz chciała jednocześnie ćwiczyć. Marie Steffen mówi: "Ekstremalne, a zwłaszcza długotrwałe głodzenie nie jest rozwiązaniem, ponieważ takie podejście nie przynosi żadnych korzyści zdrowotnych. Skrajny deficyt poważnie spowolni twój metabolizm." To faktycznie ustawia cię z powrotem w twoim projekcie. Po 2 tygodniach najpóźniej, twój naturalny tryb przetrwania będzie kopać w i wyzwalać pragnienia. Gra prawdopodobnie zacznie się od nowa: przybierasz na wadze, jesz z frustracji, chcesz schudnąć, zmniejszasz metabolizm przez głodówkę, zachcianki... błędne koło.

antonia.opek@wp.pl 

arleta
2022-08-03  ~  21:58


10 kilogramów brzmi jak wyjątkowo duża ilość dla wielu kobiet. Tak duży spadek wagi nie jest też odpowiedni dla każdego, Marie Steffen wie: "Dużo, to zawsze jest względne. W zasadzie można powiedzieć, że każda kobieta, która ma procentową zawartość tłuszczu w organizmie powyżej 15 procent, może dość zdecydowanie skorzystać z utraty masy tłuszczowej." Jeśli więc chcesz schudnąć, powinnaś najpierw zmierzyć procentową zawartość tłuszczu w swoim ciele, a następnie zdecydować, ile kilogramów naprawdę potrzebujesz stracić. Oczywiście należy redukować tylko masę tłuszczową, a nie masę mięśniową. "Kobiety, które mają procentową zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie poniżej lub do 15 procent, powinny zachować ostrożność. O tym, czy redukcja jest ostatecznie sensowna, decyduję na podstawie różnych czynników, które mogę precyzyjnie ocenić za pomocą wypełnianej przez klienta karty historii choroby." Podczas zbierania wywiadu rolę odgrywa również waga, wzrost, aktywność sportowa oraz powód utraty 10 kilogramów. Jeśli chcesz schudnąć 10 kilogramów, jest jedna rzecz w szczególności, którą musisz dostosować: Dieta. Większość ludzi spożywa znacznie więcej kalorii niż ich organizm faktycznie potrzebuje, a więc wykorzystuje i spala. Możesz obliczyć swoje zapotrzebowanie na kalorie za pomocą naszego kalkulatora kalorii. Badania pokazują, że bez względu na to, która metoda jest stosowana za utratę wagi odpowiada tylko ujemny bilans energetyczny. Marie Steffen mówi też: "Najważniejsze jest stworzenie deficytu kalorycznego". Innymi słowy, musisz jeść mniej niż spalasz. Ale o ile trzeba zmniejszyć ilość spożywanych kalorii? O tym decyduje podstawowa przemiana materii - mówi trenerka fitness Marie. "To, jak wysokie są obroty i ile kalorii powinniśmy jeść każdego dnia, można rzeczywiście bardzo dokładnie zmierzyć". Zdrowy deficyt kalorii wynosi od 200 do maksymalnie 500 kalorii dziennie, które powinieneś oszczędzać. To nie powinno być nic więcej!

arleta.sotolarz@onet.pl 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 »