Wspieranie e-learningowych potrzeb Tunezji

7-8 maja, odbyło się kolejne w tym roku przedsięwzięcie w ramach programu NATO DEEP. Miejscem był Tunis, siedziba Szkoły Wojennej Sił Zbrojnych Tunezji (Tunesian War Colllege - TUWC). Pracownik dydaktyczno-naukowy Filii w Ełku, UWM w Olsztynie, jednocześnie dyrektor portalu NATO DEEP ADL, dr hab. Piotr Gawliczek, prof. UWM, przedstawił władzom TUWC istotę programu DEEP. Skupił się na dobrych praktykach sfery e-learningu. Ponadto dokonał wstępnych uzgodnień z zakresu możliwości wdrażania form i metod kształcenia zdalnego w ramach systemu szkolnictwa wojskowego Tunezji. W trakcie kurtuazyjnego spotkania, komendant TUWC - kontradmirał Imed Zaier, potwierdził wolę wdrażania rozwiązań e-learningowych, korzystających z funkcjonalności LMS ILIAS. Ta właśnie platforma ma być docelowo kluczowym narzędziem systemu kształcenia zdalnego. Do czasu osiągnięcia pełnych zdolności e-learningowych przez TUWC, wykładowcy uczelni będą korzystali z zasobów dostępnych na portalu NATO DEEP ADL. Tunezja to kolejny kraj wdrażający rozwiązania e-learningowe w ramach programu NATO DEEP. W 2018 i 2019 roku przedstawiciele Filii w Ełku UWM aktywnie uczestniczyli w przedsięwzięciach w Armenii, Azerbejdżanie, Gruzji, Macedonii Północnej, Mołdawii, Tunezji oraz Ukrainie. W drugiej połowie 2019 roku są planowane wizyty w kolejnych krajach partnerskich - Bośni i Hercegowinie oraz Kazachstanie oraz uczestnictwo w trzech wiodących konferencjach e-learningowych w Stanach Zjednoczonych (w czerwcu w Norfolk - NTTC, w sierpniu w Waszyngtonie - iFest, w grudniu w Orlando - I/ITSEC).