Obrady grupy szkoleniowej NATO w Kopenhadze

W kompleksie konferencyjnym Królewskiej Akademii Obrony w Kopenhadze obradowała grupa szkoleniowa NATO NTG (10-14 marca br.). Obecni byli przedstawiciele 24 krajów: Stanów Zjednoczonych, Danii, Belgii, Republiki Czeskiej, Estonii, Francji, Niemiec, Włoch, Litwy, Królestwa Niderlandów, Norwegii, Polski, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Turcji, Austrii, Bośni i Hercegowiny, Szwajcarii, Finlandii, Serbii, Szwecji, Republiki Północnej Macedonii, Ukrainy oraz dowództw i podmiotów NATO zajmujących się e-learningiem. Uczestniczył wykładowca Filii w Ełku Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, dr hab. Piotr Gawliczek, prof. UWM, jako koordynator portalu NATO DEEP ADL. Relacja z pobytu w Kopenhadze jest dostępna na profilach Filii w Ełku UWM w mediach społecznościowych.