Przeniesiony 2012-01-11 z Fakty

Szkło, zieleń i nowoczesnośćJak będą wyglądać nowe siedziby Wydziału Nauk Społecznych, Nauk Ekonomicznych oraz Wydziału Prawa i Administracji można się przekonać odwiedzając wystawę w holu na piętrze Biblioteki Uniwersyteckiej. Od 15 grudnia aż do nowego roku trwa tam wystawa zwycięskich projektów w konkursie architektonicznym.

Przeniesiony 2010-11-03 z Fakty

Honory dla biskupa Tadeusza PłoskiegoW Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie odsłonięto popiersie biskupa Tadeusza Płoskiego, byłego pracownika UWM, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.

Przeniesiony 2010-10-28 z Sport

Na inaugurację akademickie derby!Przed własną publicznością zainauguruje rozgrywki PlusLigi Indykpol AZS UWM Olsztyn. 27 października 2010 r. o godz. 18rozpocznie się mecz 2. kolejki PlusLigi z Tytanem AZS Częstochowa.

Przeniesiony 2010-09-07 z Fakty

Kandydaci na studia pochodzą z całej PolskiZakończyliśmy pierwszy etap rekrutacji na studia stacjonarne. Chcą u nas studiować kandydaci z całej Polski.

Przeniesiony 2010-07-30 z Fakty

Rektor o 10-leciu UWMProfesor Górniewicz: - Zrobiliśmy ogromny postęp, który nie byłby możliwy bez zlikwidowania podziału między ART a WSP.

Przeniesiony 2010-07-30 z Fakty

UWM na Pikniku Piknik naukowy w Warszawie to największa w Europie impreza plenerowa popularyzująca naukę. Odbyła się 30 maja. Co roku odwiedza ją ok. 120 tys. osób. Podobna liczba gości była także w tym roku, chociaż kilka razy spadł deszcz.

Przeniesiony 2010-07-30 z Fakty

Prezydent z gościnnym wykłademAleksander Kwaśniewski, były prezydent RP, odwiedził UWM i podzielił się swoimi refleksjami na temat Unii Europejskiej. Polityk zachęcał także studentów do aktywnego uczestnictwa w wyborach do Europarlamentu: - Jesteśmy znani z tego, że o demokrację walczymy ale gorzej wypadamy, jeśli chodzi o jej wypełnianie.

Przeniesiony 2010-07-30 z Fakty

Profesor Bartoszewski naszym przyjacielemW podniosłej atmosferze uczciliśmy 10. rocznicę utworzenia uczelni. Uroczystość uświetniła obecność profesora Władysława Bartoszewskiego, który został uhonorowany tytułem doktora honoris causa UWM.

Przeniesiony 2010-07-30 z Fakty

Minister przecięła wstęgęMinister zdrowia Ewa Kopacz uroczyście otworzyła Szpital Uniwersytecki i zapewniła: - szpital to nie tylko zaplecze, ale i kadra, którą będę starała się wspierać.

Przeniesiony 2010-07-30 z Fakty

Rekrutacja trwa. Czekamy na Was!Trwa cały czas rekrutacja na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Przez pierwszy tydzień w naszym systemie zarejestrowało się niemal 11 tysięcy kandydatów.