Brąz mistrzostw świata!

Studentka Aleksandra Lisowska brązową medalistką Drużynowych Akademickich Mistrzostw Świata.

W Łodzi, podczas Akademickich Mistrzostw Świata w biegach przełajowych, duży sukces osiągnęła Aleksandra Lisowska, studentka II roku pedagogiki Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie,  zdobywając brązowy medal na dystansie 5150 metrów wspólnie z Katarzyną Kowalską z AWF Warszawa i Antoniną Behnke z ŚUM Katowice. Trenerem drużyny jest Zbigniew Ludwichowski na co dzień trener w KS AZS UWM Olsztyn.

Aleksandra Lisowska kwalifikację do Akademickich Mistrzostw Świata uzyskała dzięki dobremu występowi podczas Akademickich Mistrzostw Polski w których zdobyła srebrny medal w klasyfikacji indywidualnej na dystansie 6 kilometrów.

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski dobrze spisali się również inni nasi studenci, dzięki czemu w klasyfikacji drużynowej reprezentacja UWM w kategorii kobiet zajęła 1. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów oraz 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Mężczyźni zajęli 1. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów, oraz 5. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Skład reprezentacji UWM podczas Akademickich Mistrzostw Polski w biegach przełajowych:

Kobiety:
Aleksandra Lisowska, Monika Jackiewicz, Magdalena Mielnik, Monika Kulesa, Krystyna Pieczulis.

Mężczyźni:
Paweł Pszczólkowski, Damian Piernikowski. Tomasz Gospodarek, Zbigniew Rogowski, RafałWronowski

SWFiS

na fotografii Aleksandra Lisowska po lewej