AZS UWM z nagrodą

Akademicki Związek Sportowy UWM I zdobył miejsce w punktacji klubowej Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Ogólnopolskim Systemie Współzawodnictwa Sportowego w 2011 roku.

- To potwierdzenie tego, że nasza uczelnia jest nie tylko największą placówką naukowo-badawczą w regionie, ale także dzierży palmę pierwszeństwa w sporcie - ocenia prof. Szczepan Figiel. - W ten sposób spełniamy wszystkie cele stawiane przed uczelnią wyższą. Poprzez występy naszych zawodników na różnych arenach sportowych w kraju i zagranicą pełnimy też rolę promocyjną dla miasta i regionu.

Klasyfikacja, w której zwyciężył UWM, dotyczy sportu młodzieżowego - występów juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców. W czym jesteśmy naprawdę mocni?

- Przede wszystkim w pływaniu, taekwondo olimpijskim, lekkiej atletce, badmintonie, żeglarstwie i piłce siatkowej mężczyzn - ocenia Marek Roguski, kierownik klubu. - Nasi zawodnicy występują nie tylko w zawodach krajowych, ale także mistrzostwach Europy, czy świata. Wśród wyróżniających się zawodników mógłbym wymienić lekkoatletów Aleksandrę Lisowską, Karola Zalewskiego, mistrza Polski juniorów, uczestnika Mistrzostw Europy, czy Adama Jabłońskiego, mistrza Polski juniorów młodszych. Najlepsi taekwondziści to Karol Wielgosz, Michał Wielgosz i Izabela Gadomska. Z kolei Piotr Puciło, Manuela Wikieł i Krzysztof Pielowski to nasi najlepsi pływacy, uczestnicy i medaliści mistrzostw Polski. Warto dodać, że sekcja pływacka istnieje dopiero od 2011 roku i już odnosimy w niej sukcesy.

W klasyfikacji ogólnopolskiej UWM zajął 12. miejsce. To największy, jak do tej pory, sukces sekcji młodzieżowych naszej uczelni.

Nagrodę indywidualną zdobyła także Krystyna Pieczulis, lekkoatletka KS AZS UWM Olsztyn. Od 2002 roku startuje z powodzeniem w kategorii Masters i z dużym zaangażowaniem organizuje różne imprezy sportowe dla dzieci i młodzieży. Nagroda pieniężna została przyznana za osiągnięcia w działalności na rzecz propagowania i rozwoju sportu w regionie.

rak

fot. Janusz Pająk