UWM finalistą AMP w futsalu mężczyzn

Znakomicie zaprezentowali się reprezentanci UWM w eliminacjach strefy B Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu, które odbyły się w Warszawie.

By awansować do eliminacji strefowych nasi zawodnicy z powodzeniem uczestniczyli w eliminacjach regionalnych w których pokonali odpowiednio drużyny OWSIiZ Olsztyn 5:0 i PWSZ Elbląg 5:2.

Turniej w Warszawie rozpoczął się dla naszych zawodników trudnym spotkaniem z Akademią Leona Koźmińskiego. Faworytem tego spotkania byli zawodnicy z Warszawy. Jednak zwycięstwo w tym meczu - w sposób przekonujący 5:1 - odnieśli nasi piłkarze. Następnie, aby awansować do czołowej ósemki turnieju potrzebowali jednego zwycięstwa z Vistulą Warszawa. Dzięki wygranej 4:1 zawodnicy UWM zapewnili sobie awans do następnej rundy.

Kolejne spotkanie decydowało o awansie do czołowej czwórki. Po zaciętym meczu piłkarze naszej uczelni pokonali Społeczną Akademię Nauk z Łodzi 4:2.

W walce o finał przeciwnikiem UWM była Szkoła Główna Straży Pożarniczej z Warszawy.

To było najtrudniejsze spotkanie naszej drużyny. Inicjatywa należała do gospodarzy, ale dzięki wyprowadzanym niebezpiecznym kontrom strzeliliśmy dwie bramki, które dały zwycięstwo 2:1.

Dzięki temu Uniwersytet Warmińsko-Mazurski został pierwszym finalistą Akademickich Mistrzostw Polski. W meczu o I miejsce spotkały się dwie olsztyńskie drużyny. Minimalnie lepsza okazała się drużyna Olsztyńskiej Szkoły Wyższej 6:5.

Nasza drużyna wywalczyła awans do najlepszej szesnastki drużyn akademickich w Polsce. Finał odbędzie się w Katowicach.

Skład reprezentacji UWM:
Łukasz Moszczuk, Łukasz Pisarzewski, Maciej Skalski, Piotr Wobolewicz, Artur Naczas, Dawid Kowalski, Tomasz Długołęcki, Tomasz Śnieżawski, Konrad Rusiecki, Jakub Krajewski, Paweł Podchorodecki, Maciej Szostek, Przemysław Płoszczuk, Wojciech Dubis, Daniel Chiliński

SWFiS