Sport
Kto wygrał, kto przegrał, a kto zremisował?

Kto wygrał, kto przegrał, a kto zremisował?

W programie uroczystych obchodów 10-lecia UWM znalazło się także miejsce na zmagania sportowe. Mimo bardzo niesprzyjających warunków pogodowych wystartowała zdecydowana większość zgłoszonych zawodników oraz zespołów.

 

Kadra naukowo-dydaktyczna i techniczna rywalizowała w turnieju piłki nożnej, w której wzięło udział jedenaście zespołów: Wydziału Matematyki i Informatyki, Wydziału Prawa i Administracji, Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, Wydziału Ochrony Środowiska i Rybactwa, Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej, Wydziału Nauk Ekonomicznych, Wydziału Humanistycznego, Wydziału Nauk Społecznych, Wydziału Bioinżynierii Zwierząt, Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa oraz Centrum Informatycznego.


Studenci przystąpili do zawodów w piłce nożnej (24 zespoły), siatkówce plażowej (12), koszykówce ulicznej kobiet (4) , koszykówce ulicznej mężczyzn (14), turnieju golfowym oraz po raz pierwszy w wyciskaniu sztangi leżąc.


Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za udział w zawodach przy temperaturze 10 stopni , porywistym wietrze i przejściowych opadach deszczu.


Zwycięzcy w poszczególnych dyscyplinach sportowych otrzymali pamiątkowe puchary i medale ufundowane przez Rektora UWM oraz gadżety z Biura Rektora oraz Fundacji ,,Żak".

 

 

Street Basket

Grupa A
A1 IN YOUR FACE
A2 TW LOLEK
A3 CZARNI
A4 BANGYFOUNDATION INC.
A5 WML SQUAD

Grupa B
B1 OLSZTYN BALLERZ
B2 ABSOLWENCI
B3 TY, JA, ON
B4 OCB
B5 HAMBURGIERY

Grupa C
C1 ZERO LITOŚCI
C2 DRWALE
C3 OLDSCHOOL
C4 OSW

Grupa D ( kobiety)
D1 UWM 1
D2 UWM 2
D3 UWM 3
D4 OSW

Ostateczna klasyfikacja
Kobiety
1. Uwm 2
2. Uwm 1
3. Uwm 3
4. OSW


Mężczyzni
1. IN YOUR FACE
2. BANGYFOUNDATION INC.
3. OLSZTYN BALLERZ
4. OSW
5.-8.ABSOLWENCI,DRWALE, HAMBURGIERY, TW LOLEK
9.-14.ZERO LITOSCI, OLDSCHOOL, CZARNI, OCB, WML SQUAD,TY JA I ON

 

Piłka nożna:

BOISKO NR. 1 (GR. A i B)
16.00 Pretorianie - Sikiratki 0:4
16.20 Ewenement - Mijagi Team 0:0
16.40 Pretorianie - Grube Koty 0:7
17.00 Ewenement - Dzikie Osły 2:2
17.20 Sikiratki - Grube Koty 0:4
17.40 Mijagi Team - Dzikie Osły 1:1

BOISKO NR. 2 (GR. C i D)
16.00 NA KA CU - Bobry, co znają 1000 bitów 1:0
16.20 Kopacze - WLiB 1:0
16.40 NA KA CU - Bombowce 0:0
17.00 Kopacze - Na ostatnią chwilę 0:4
17.20 Bobry, co znają 1000 bitów - Bombowce 3:0
17.40 WLiB - Na ostatnią chwilę 0:5

BOISKO NR. 3 (GR. E i F)
16.00 Oldboys WNT - After Party 0:3
16.20 Historia II - Zryw Palestyna 1:2
16.40 Oldboys WNT - Drużyna bez nazwy 1:2
17.00 Historia II - Super Szczepany 0:6
17.20 After Party - Drużyna bez nazwy 0:0
17.40 Zryw Palestyna - Super Szczepany 0:3

BOISKO NR. 4 (GR. G i H)
16.00 Amatorzy Kwaśnych Jabłek - Groszki 3:3
16.20 Białoskulscy - WNŻ 5:3
16.40 Amatorzy Kwaśnych Jabłek - Andarex 0:3
17.00 Białoskulscy - Remizianka 2:7
17.20 Groszki - Andarex 0:3
17.40 Remizianka - WNŻ 3:1

FAZA PUCHAROWA

1\8 finału
18.00 A1 - H2 (boisko 1) (I) Grube koty - Białoskulscy 2:0
18.00 B1 - G2 (boisko 2) (II) Dzikie osły - Amatorzy kwaśnych jabłek 1:4
18.00 C1 - F2 (boisko 3) (III) Na kacu - Zryw Palestyna 0:1
18.00 D1 - E2 (boisko 4) (IV) Na ostatnią chwilę - Drużyna bez nazwy 3:1

18.20 H1 - A2 (boisko 1) (V) Remizianka - Sikiratki 2:0
18.20 G1 - B2 ( boisko 2) (VI) Andarex - Ewenemet 5:1
18.20 F1 - C2 (boisko 3) (VII) Super Szczepany - Bobry, co znają 1000 bitów 1:0
18.20 E1 - D2 (boisko 4) (VIII) After Party - Kopacze 2:1

1\4 finału
18.40 I - VIII (boisko 1) (1) Grube koty - After Party 1:4
18.40 II - VII (boisko 2) (2) Amatorzy kwaśnych jabłek - Super Szczepany 2:0
18.40 III -VI (boisko 3) (3) Zryw Palestyna - Andarex 0:4
18.40 IV - V (boisko 4) (4) Na ostania chwilę - Remizianka 1:2

1\2 FINAŁU
19.00 (1)-(4) (boisko 1) After Party - Remizianka 1:3
19.00 (2)-(3) (boisko 2) Andarex - Amatorzy kwaśnych jabłek 3:0

19.20 MECZ O 3. MIEJSCE
Amatorzy kwaśnych jabłek - After Party 1:0

FINAŁ
Remizianka - Andarex 2:1

I miejsce Remizianka
II miejsce Andarex
III miejsce Amatorzy kwaśnych jabłek
IV miejsce After Party

 

Turniej pracowników w piłce nożnej:


Ćwierćfinały:
Wydział Matematyki i Informatyki : Wydział Bioinżynierii Zwierząt 7:1
Wydział G i GP: Centrum Informatyczne 2:0
W Humanistyczny: W Ochrony Środowiska i Rybactwa 2:0
W Nauk Społecznych: W Prawa i Administracji 4:1


Pólfinały:
Wydział Matematyki i Informatyki: Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej 4:2
Wydział Humanistyczny: Wydział Nauk Społecznych 1:4


Finały:


o III miejsce Wydział Humanistyczny: Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej 1: 4


o I miejsce Wydział Matematyki i Informatyki: Wydział Nauk Społecznych 5:2

 

Siatkówka plażowa


O I miejsce Grzegorz Pietkiewicz-Artur Jacyszyn:Wiśniewski- Szczurowski 2: 0 (26:24; 15:13)
O III miejsce Arkadiusz Mickun- Piotr Loba : Jakub Dzikuć- Szymon Gutkowski 2: 0 (16:14; 15:12)


Konkurs golfowy


Kobiety
1. Marta Sierzputowska III rok WNT
2. Katarzyna Rudnicka IV W Biologii
3. Monika Kuś V WNT

Mężczyźni
1. Marcin Karbowski II WP i A
2. Arkadiusz Walczak IV W Biologii
3. Marcin Sugtek III WP i A


Wyciskanie sztangi


Kat. Wagowa do 85 kg
1. Marcin Budzisz(WN o Żyw.)- 145 kg
2. Piotr Prokop - 140 kg
3. Radosław Kleszewski (WNT) - 120 kg


Kat. powyżej 85 kg
1. Jakub Sacewicz (WNT)- 165 kg
2. Piotr Dankowski (WHumanistyczny)- 130 kg
3. Maciej Kurjan - 130 kg