Bądźcie z nami!

Rozpoczęła się faza play-off w PlusLidze. Drużyna Indykpolu AZS UWM Olsztyn zaczęła kluczową część sezonu - bezpośrednią walkę o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywek.

Walka toczyć się będzie do trzech zwycięskich meczów. Siatkarze Indykpolu AZS rywalizują z beniaminkiem - Fartem Kielce. W minioną sobotę walka toczyła się w hali Legionów w Kielcach. Po ponad dwu i półgodzinnej walce Fart Kielce pokonał Indykpol AZS UWM Olsztyn 3:2. W rywalizacji do trzech zwycięstw Fart Kielce prowadzi 1:0.

Dlatego też drugie spotkanie, które zostanie rozegrane w Olsztynie (19 marca 2011 r.) jest arcyważne i z pewnością kluczowe dla losów rywalizacji w tej parze.

- W Kielcach zostawiliśmy dużo zdrowia, ale nie opuszczamy głów. Wciąż mamy szansę na zwycięstwo w trzech meczach. Nie poddamy się i w Olsztynie będziemy walczyć o każdą piłkę - zapowiada trener akademików, Gheorghe Cretu.

Obie drużyny zdają sobie sprawę, że walka będzie zacięta, pełna emocji i zwrotów akcji. Trener Farta Kielce - Dariusz Daszkiewicz, twierdzi, że AZS na pewno się nie podda po pierwszym przegranym meczu i spodziewa się bardzo trudnych spotkań w hali Urania.

- Przegraliśmy bitwę, ale nie wojnę - mówił po pierwszym meczu kapitan Indykpolu AZS, Paweł Siezieniewski. - Fart Kielce jeśli chce się utrzymać musi wygrać jeszcze kilka razy. Jesteśmy zawiedzeni po tym meczu, ale zrobimy wszystko, by jak najlepiej przygotować się do następnego pojedynku w Olsztynie.

A następny pojedynek już w najbliższą sobotę (19 marca 2011 r.) o godzinie 18.00 w olsztyńskiej hali Urania. Nie od dziś wiadomo, że kibice są siódmym zawodnikiem podczas rywalizacji. Dlatego też siatkarze liczą na wsparcie, które przyda się jak nigdy dotąd. Wszystkich, którzy chcą wspierać olsztyńskich akademików w walce nie tylko o zwycięstwo, ale i utrzymanie w PlusLidze zachęcamy do zakupu biletu na sobotni mecz.

Bilety w cenie 10 zł. można nabyć:
• w siedzibie klubu AZS - od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30;
• w sklepie Olimp Sport - od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00 - 19.00;
• w salonie Gifts & More (Dworzec Główny PKP) - od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 18.00;
• w hali Urania - w dniu meczu - w sobotę 19 marca 2011 r. od godziny 16.00.

Uwaga studenci!
Za okazaniem legitymacji studenckiej za bilet zapłacicie tylko 7 zł. Przyjdź do siedziby klubu i skorzystaj ze zniżki.

Drugi mecz fazy play-off z Fartem Kielcem zostanie rozegrany 19 marca 2011 r. o godzinie 18.00 w olsztyńskiej hali Urania.

Marta Panasiuk