Sport
Zrewanżować się w ostatnim meczu!

Zrewanżować się w ostatnim meczu!

Drużyna Indykpolu AZS UWM Olsztyn nadal walczy o utrzymanie się w PlusLidze. Również i Ty możesz pomóc w osiągnięciu tego celu! Przyjdź do hali Urania i dopinguj siatkarzy Gheorghe Cretu.


Klub AZS UWM Olsztyn jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów w historii polskiej siatkówki mężczyzn. Pięciokrotne mistrzostwo Polski, ośmiokrotne wicemistrzostwo kraju, dziewięciokrotne zdobycie brązowego medalu mistrzostw Polski oraz siedmiokrotne sięgnięcie po Puchar Polski - to dorobek olsztyńskich siatkarzy od 1950 roku, kiedy to powstała sekcja siatkówki w Akademickim Związku Sportowym Akademii Rolniczej w Olsztynie - dzisiejszym Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

 

Czas pokazał, że w tym sezonie bój w PlusLidze nie należy do najłatwiejszych. Olsztyńscy siatkarze okupują ostatnie miejsce w ligowej tabeli, jednak nikt nie stracił wiary w to, że PlusLiga nadal będzie należała do Olsztyna.

 

- Nie zakładam, że będziemy się bili w barażach o utrzymanie w ekstraklasie - mówi Piotr Hain. - Liczę, że w tym pierwszym "krzyżu" uda nam się zwyciężyć i zostaniemy w PlusLidze już po pierwszej rundzie play-out.

 

Pierwszy „krzyż" to ustawienie w pierwszej rundzie fazy play-out. W najbliższą sobotę zostanie rozegrana ostatnia kolejka drugiej fazy PlusLigi w grupie spadkowej (drużyny zajmujące miejsca 7 - 10). Indykpol AZS UWM Olsztyn podejmie Fart Kielce, natomiast Jastrzębski Węgiel we własnej hali rozegra spotkanie z Pamapolem Wielton Wieluń.

 

Dlatego też walka będzie się toczyć nie tylko o zwycięstwo, ale również o jak najlepsze ustawienie przed kolejną fazą ligowych rozgrywek.

 

- Niestety, do play-outów wystartujemy z najgorszej, ostatniej pozycji. Niemniej jednak jestem pewny, że mecz z Kielcami, to nie będzie spotkanie, które trzeba będzie tylko rozegrać by było za nami. Podejdziemy skoncentrowani, zmobilizowani, bo nie wykluczone, że z Kielcami spotkamy się później - ocenia środkowy, Piotr Hain. - Ten mecz może mieć duże znaczenie dla reszty sezonu - chociażby znaczenie psychologiczne - dodaje na koniec.

 

A podbudowanie mentalnego nastawienia na pewno się przyda. Indykpol AZS UWM na trzy rozegrane mecze zdołał pokonać Fart Kielce tylko raz. Czas, aby zrewanżować się beniaminkowi za odniesione porażki i wyrównać stan rywalizacji.Wobec tego siatkarzom przyda się każde wsparcie kibiców w najbliższym meczu w hali Urania. Ostatnie spotkanie drugiej fazy PlusLigi zostanie rozegrane 5 marca 2011 r. o godzinie 17.00.

 

Bilety w cenie 10 zł. można nabyć:


- w siedzibie klubu AZS (ul. Oczapowskiego 12) - od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30;
- w sklepie Olimp Sport (ul. Prosta 38) - od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00 - 19.00;
- w sklepie Gifts&More (Dworzec Główny PKP zobacz) - od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 18.00.

 

Wszystkich studentów zachęcamy do zakupu biletu po okazyjnej cenie. Przyjdź do siedziby klubu AZS i okaż legitymację a za bilet na specjalnie wybrany sektor zapłacisz tylko 7 zł.

 

Bądź z Nami, bez Ciebie nie gramy!

 

Marta Panasiuk