AZS UWM nagrodzony Pucharem Marszałka Województwa

Klub Sportowy AZS UWM okazał się najlepszy w województwie w 2010 roku w klasyfikacji sportu młodzieżowego.

Klub Sportowy AZS Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego został nagrodzony podczas gali Sportu Młodzieżowego organizowanego przez Urząd Marszałkowski województwa Warmińsko-Mazurskiego w Centrum Konferencyjnym UWM w dniu 11.02.2011 r. Okazały puchar z rąk Marszałka województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacka Protasa odebrał w imieniu władz Klubu Prezes Szczepan Figiel.

Do udziału w gali zaproszeni zostali również nasi sportowcy, medaliści Mistrzostw Polski w kategorii juniorów i młodzieżowców.

Nagrodzeni przez Marszałka Województwa Jacka Protasa statuetkami za wybitne osiągnięcia sportowe zostali m.in.: Madeleine i Nadia Zielińskie, złote medalistki Młodzieżowych Mistrzostw Polski w żeglarstwie w klasie 470, Aneta Walentukanis srebrna i brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski w badmintonie, przedstawiciel taekwondo Klaudia Prusaczyk, Mateusz Lasek, Karol Wielgosz, Michał Wielgosz reprezentanci Polski na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, Monika Harasim brązowa medalistka w biegu na 800 m, Karol Zalewski mistrz Polski w kategorii juniorów w biegu na 200 metrów. Część z nich to już studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Podczas gali uhonorowani zostali także trenerzy, a do czołowej szóstki najlepszych trenerów z naszego Klubu zostali nominowani Bronisława Ludwichowska trenerka sekcji LA i Tomasz Kobrzyński opiekujący się grupą młodzieżową sekcji taekwondo.

Klub Sportowy AZS UWM należy do czołówki krajowej w kategorii szkolenia dzieci i młodzieży. Na 3046 sklasyfikowanych w Polsce klubów AZS UWM zajął bardzo wysokie 26. miejsce.

Na tę lokatę złożyły się znakomite występy naszych młodych sportowców w taekwondo olimpijskim, lekkiej atletyce, piłce siatkowej chłopców, badmintonie i żeglarstwie.

Podziękowania za tak wysokie wyniki sportowe należą się również licznej grupie trenerów pracujących z grupami młodzieżowymi.

red.

na fotografii kierownictwo i trenerzy sekcji sportowych AZS