Sport
Ten mecz musimy wygrać!

Ten mecz musimy wygrać!

Klub AZS Olsztyn jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów w historii polskiej siatkówki mężczyzn. Pięciokrotne mistrzostwo Polski, ośmiokrotne wicemistrzostwo kraju, dziewięciokrotne zdobycie brązowego medalu mistrzostw Polski oraz siedmiokrotne sięgnięcie po Puchar Polski - to dorobek olsztyńskich siatkarzy od 1950 roku, kiedy to powstała sekcja siatkówki w Akademickim Związku Sportowym Akademii Rolniczej w Olsztynie - dzisiejszym Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

 

Obecny sezon jest bardzo trudny dla wszystkich. Zmiany personalne, nowy system rozgrywek oraz momentami brak tzw. „siatkarskiego szczęścia" spowodowały, że Indykpol AZS UWM Olsztyn po fazie zasadniczej zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Co gorsza, do dziewiątej drużyny dzieli ich aż pięć punktów.

 

W minioną sobotę zainaugurowano drugą rundę PlusLigi - nowość w siatkarskich rozgrywkach. Od tej pory liga podzieliła się na dwie grupy. Podział nastąpił według zajętych miejsc po rozegraniu fazy zasadniczej - Grupa I (drużyny, które zajęły miejsca 1-6) i Grupa II (drużyny, które zajęły miejsca 7-10). Grupa I rywalizuje o medale mistrzostw Polski i prawo gry w europejskich Pucharach, natomiast II Grupa walczy o utrzymanie w PlusLidze.

 

Niestety, olsztyńscy siatkarze znaleźli się w II grupie. 29 stycznia rozegrali pierwszy pojedynek w ramach II fazy PlusLigi. Pierwszym przeciwnikiem był Jastrzębski Węgiel. Indykpol AZS UWM Olsztyn przegrywał już 0:2, jednak podopieczni Gheorgha Cretu zdołali odrobić straty i doprowadzić do piątego seta. Był to siódmy tie-break rozgrywany w bieżącym sezonie przez olsztynian, szkoda tylko, że czwarty przegrany.

 

Już w najbliższy poniedziałek 7 lutego, drużyna Indykpolu AZS UWM Olsztyn przed własną publicznością podejmie Pamapol Wielton Wieluń. Jak ważne jest to spotkanie dla olsztyńskich siatkarzy nikogo nie trzeba przekonywać. Podopieczni Gheorgha Cretu muszą wygrać za trzy punkty, aby z pozostałymi drużynami nie dzieliła ich przepaść punktowa.

 

- Mecze w dolnej tabeli to gra o utrzymanie. Głównym czynnikiem, który będzie odgrywał kluczową rolę, to psychika. Kto będzie bardziej odporny na presję otoczenia i stres, ten wyjdzie z tej rywalizacji zwycięsko - twierdzi rozgrywający Indykpolu AZS, Wojciech Winnik.

 

Dlatego też w najbliższym meczu przyda się każde wsparcie kibiców. Aby tego dokonać wystarczy zakupić bilet za 10 zł. i w poniedziałkowe popołudnie zasiąść w hali Urania.

 

Bilety można nabyć do piątku w siedzibie klubu AZS (ul. Oczapowskiego 12) w godzinach 7.30 - 15.30, w sklepie Olimp Sport (ul. Prosta 38) w godzinach 11.00 - 19.00 oraz nowość - na dworcu głównym PKP!

 

Na mocy podpisanej umowy z firmą GM Gadgets, bilety na mecze Indykpolu AZS UWM Olsztyn będzie można nabyć również w salonie Gifts & More, który jest usytuowany na Dworcu Głównym PKP w Olsztynie. Salon czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 18.00 oraz w sobotę od godziny 8.00 do 16.00. Zapraszamy!

 

Uwaga studenci! Zachęcamy do zakupu biletu po okazyjnej cenie. Przyjdź do siedziby klubu AZS , okaż legitymację studencką a za bilet, na specjalnie wybrany sektor, zapłacisz tylko 7 zł.

 

Mecz II kolejki drugiej rundy PlusLigi: Indykpol AZS UWM Olsztyn - Pamapol Wielton Wieluń, zostanie rozegrany 7 lutego 2011 r. o godzinie 18.00 w olsztyńskiej hali Urania.

 

Bądź z Nami, bez Ciebie nie gramy!

 

Marta Panasiuk