Sport
Pierwszy mecz AZS w tym roku

Pierwszy mecz AZS w tym roku

Wraz z nowym rokiem - kibice, siatkarze oraz Zarząd klubu Indykpol AZS UWM Olsztyn - dosłownie wszyscy, liczą na nowe nadzieje i postanowienia. Szansa na ich wypełnienie jest spora. Tuż przed zamknięciem okna transferowego do drużyny dołączył duński rozgrywający - Axel Jacobsen, a miniony rok zakończył się zwycięstwem na wyjeździe.

 

Rok 2010 zakończył się optymistycznym akcentem. Siatkarze Gheorgha Cretu pokonali na wyjeździe 3:2 Pamapol Wielton Wieluń. Zwycięstwo tym bardziej cenniejsze, że odniesione na terenie rywala, co w tym sezonie jeszcze się nie zdarzyło.

 

- Mecz z Pamapolem Wielton Wieluń dał nam powera do dalszej gry - przyznaje kierownik drużyny Leszek Urbanowicz. - Mimo ciężkiej sytuacji w czwartym i piątym secie potrafiliśmy przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Cieszymy się z tego zwycięstwa, ponieważ przed następnym bardzo ważnym spotkaniem jesteśmy naładowani pozytywną energią.

 

Przed olsztyńskimi siatkarzami pierwszy w tym roku mecz. Już w najbliższą sobotę o godzinie 17.00 drużyna Indykpolu AZS UWM Olsztyn podejmować będzie AZS Politechnikę Warszawską. Najbliższy rywal akademików aktualnie zajmuje piątą pozycję w ligowej tabeli. Niemniej jednak wcale nie oznacza to, że są zespołem nie do ogrania.

 

- AZS Politechnika będzie musiała z nami wygrać, aby utrzymać się w strefie drużyn 1-6. Natomiast my będziemy chcieli zaprezentować swoim kibicom nową jakość gry oraz ugrać w tym meczu jak najwięcej dla siebie. Chcemy pokusić się o zwycięstwo - bez względu na to czy za trzy, czy dwa punkty - mówi Leszek Urbanowicz.

 

Obie drużyny grały ze sobą całkiem niedawno, bo 22 grudnia w Ostródzie. Indykpol AZS UWM Olsztyn przegrał wtedy z Warszawską Politechniką 0:3. Styl gry pozostawiał wiele do życzenia, jednak teraz ma być inaczej.

 

- Nie wspominajmy tego spotkania. Uznajmy, że po prostu mecz się wtedy odbył i tyle. Analizując własne błędy i wyciągając z nich wnioski, chcemy jednocześnie nie odwoływać się do przeszłości. Z nowym rokiem planujemy zaprezentować się na nowo. Po ostatnim zwycięstwie z Pamapolem zawodnicy mają spokojniejsze głowy i mam nadzieję, że to „odblokowanie" będzie już widać w najbliższym spotkaniu - twierdzi kierownik drużyny.

 

Indykpol AZS UWM Olsztyn chce zrobić wszystko, aby podziękować swoim kibicom za wiarę i dopingowanie w każdym meczu, mimo że ich ostatnie wyniki nie napawały optymizmem.

 

- W pierwszym meczu nowego roku, swoją grą, chcielibyśmy również podziękować naszym wiernymi i wspaniałym kibicom. A jest za co dziękować, ponieważ w każdym meczu nas wspierają i dopingują. Mimo świąteczno-noworocznej przerwy i natłoku obowiązków kibice byli z nami w Ostródzie i Wieluniu. Głośno nas dopingowali od pierwszego do ostatniego gwizdka i to nam pomogło. Liczymy, że w najbliższym meczu również będą nas tak wspierać - dodaje Leszek Urbanowicz.

 

Wszyscy kibice, którzy chcą dopingować siatkarzy Indykpolu AZS UWM Olsztyn oraz wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zapraszamy do siedziby klubu AZS i sklepu Olimp Sport. Wejściówki na mecz można zakupić w cenie 10 zł.

 

Uwaga studenci! Za okazaniem legitymacji studenckiej przewidziane są zniżki na najbliższy mecz z AZS Politechniką Warszawską. Na specjalnie wybrany sektor bilety kosztują tylko 7 zł. Sprzedaż biletów prowadzona jest w siedzibie klubu AZS przy ulicy Oczapowskiego (obok stadionu) w godzinach 7.30 - 15.30.

 

Przypominamy, że mecz Indykpol AZS UWM Olsztyn - AZS Politechnika Warszawska zostanie rozegrany 8 stycznia 2011 r. o godzinie 17.00 w olsztyńskiej hali Urania.

 

Jak już wspominaliśmy w najbliższym meczu drużyna Indykpolu AZS UWM Olsztyn grać będzie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Podczas meczu będzie można włączyć się w akcję Jurka Owsiaka. W hali obecni będą wolontariusze Orkiestry, którzy w specjalnie oznakowanych puszkach będą zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Ponadto w trakcie przerw wolontariusze z głównego sztabu WOŚP w Olsztynie, GOPS Purda i RUSS UWM będą prowadzili przeróżne licytacje. Będzie można wylicytować między innymi oryginalną koszulkę meczową Kerta Toobala, piłki meczowe MIKASA z autografami zawodników Indykpolu AZS UWM Olsztyn oraz szaliki klubowe.

 

Zachęcamy do wspólnego grania z Indykpolem AZS UWM Olsztyn i Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

 

Marta Panasiuk